Informacja dla kierowców. Zmiana ceny paliwa w Polsce

Wojciech Kozicki
08.06.2018  13:26
tankowanie cena paliwo stacja
tankowanie cena paliwo stacja Fot: East News/Adrian Slazok/REPORTER

Nadchodzą zmiany, ale nie wszyscy będą zadowoleni.

Wzrost ceny paliwa w Polsce po wielu tygodniach ma się zakończyć. Jak podaje radiozet.pl, powołując się na komentarz analityków Biura Maklerskiego Reflex, w przyszłym tygodniu kierowcy mogą się spodziewać korekty cen paliw na stacjach średnio o 3–5 gr/l. Przypomina także, że od końca marca ceny  benzyny wrosły średnio o 55 gr/l, oleju napędowego o ok 60 gr/l, autogazu o ok. 15 gr/l. Na spadek hurtowych cen paliwa ma wpływ m.in. umocnienie się złotego.

Cena paliwa w Polsce – tankowanie i nowy podatek

Serwis e-petrol.pl również zapowiada, że koszty tankowania będą prawdopodobnie spadać. Kierowcy zawdzięczają to m.in. spadkom cen paliw w rafineriach oraz rekordowo wysokiej produkcji surowca, co potwierdził Departament Energii USA.

W połowie czerwca litr najpopularniejszej Pb95 będzie kosztował średnio w Polsce 5,37-5,50 zł – napisał serwis e-petrol.pl.

Polscy kierowcy i tak wkrótce prawdopodobnie oberwą po kieszeni. Rząd chce, by weszła w życie „opłata emisyjna”, czyli nowy podatek doliczany do ceny paliwa. Do każdego litra benzyny i oleju napędowego ma być doliczane 10 groszy brutto (8 groszy netto). Sejm rozpoczął już pracę nad ustawą. 85% zysków z daniny otrzyma Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, a 15% dostanie Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. Pieniądze z podatku mają pomóc w walce ze smogiem.

ZOBACZ TEŻ: Polacy zapłacą więcej za prąd. Szokujący powód

Zagłosuj

Czy ceny paliwa w Polsce są za wysokie?

Liczba głosów:

Obniżka cen paliw w Polsce, cena na stacjach:

Przeczytaj więcej
Komentarze