Ma niebezpieczne znamię. Lekarze wszczepili jej w twarz 4 balony

Wojciech Kozicki
24.01.2018  16:20
Kobieta i znamię skórne na twarzy
Kobieta i znamię skórne na twarzy Fot: Facebook.com/Odoemenam-Obiagwu Ijeoma

Mają uratować jej życie.

23-letnia Chinka Xiao Yan z wioski Longjing (prowincja Kuejczou) cierpi na rzadkie genetyczne schorzenie, które dotyka procenta dzieci na Ziemi. Od urodzenia ma wielkie melanocytowe znamię na twarzy. Do niedawna nie było dla niej problemem. W przyszłości mogłoby ją jednak zabić.

Chociaż wyglądam inaczej, to miałam radosne i beztroskie dzieciństwo. Mam także wielu przyjaciół – powiedziała Yan (viralthread.com).

Ona sama zaakceptowała znamię i nauczyła się z nim żyć. Przyznała, że czasem jej doskwierało, ale nie chciała niczego z tym robić. Jak podaje viralthread.com, lekarze z Shanghai Ninth People’s Hospital zaczęli podejrzewać, że może w przyszłości zamienić się w złośliwy nowotwór.

Wszczepili jej w twarz 4 balony. Mają pomóc w usunięciu niebezpiecznej zmiany skórnej - napisał will warigon na swoim Twitterze.

Balony i przeszczep

Aby zapobiec tragedii zastosowano nowatorską terapię, której pierwszy etap kosztował rodzinę Yan 100 tys. juanów (ponad 50 tys. złotych). W październiku wszczepiono w jej twarz 4 balony pełne soli fizjologicznej (uzupełniana co 2 tygodnie). Rozciągną one skórę na tyle, by można było usunąć zagrażającą życiu tkankę. Na jej miejsce wszczepiona będzie skóra z innej części ciała.

Przez pierwszy miesiąc terapii ból był nie do zniesienia. Myślałam, że rozgniotę sobie twarz o ścianę – zdradziła dziewczyna (viralthread.com).

Ten etap leczenia zakończy się w czerwcu, ale nie będzie to koniec walki o zdrowie Yan. Przejdzie jeszcze przynajmniej 5 operacji, na które  jej rodzina stara się zebrać fundusze. Ona sama patrzy w przyszłość optymistycznie i jest wdzięczna bliskim za wsparcie.

Kobieta ma cztery balony osadzone w twarzy, aby niebezpieczne znamię mogło zostać usunięte i zastąpione przez rozciągniętą skórę - brzmi treść tweeta umieszczonego na profilu „Interesting As Hell”. (twitter.com/InterestingAsH)

Zagłosuj

Czy Chinka powinna poddać się operacji usunięcie znamienia?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze