Chrzty do powtórki. Kościół uznał je za nieważne

Wojciech Kozicki
13.11.2018  13:06
Chrzest dziecka w Łodzi nieważny? Kuria i oficjalna decyzja
Chrzest dziecka w Łodzi nieważny? Kuria i oficjalna decyzja Fot: STEFAN KROLIKOWSKI/East News/Agencja SE

Chrzty i bierzmowania dzieci do powtórki. Łódzka kuria zdecydowała, że sakramenty, których udzielał Zakon Braci Mniejszych Miłosierdzia Bożego w Łodzi, są nieważne.

Jak podaje dzienniklodzki.pl, Archidiecezja Łódzka w oficjalnym komunikacje zwróciła uwagę, że ma wątpliwości co do „godziwości, a nawet ważności” sakramentów, których udzielała wspólnota. „Fakt” przypomina, że nie jest ona zrzeszona w Polskiej Radzie Ekumenicznej i nie działa w ramach Kościoła katolickiego. Konieczny jest „chrzest warunkowy”.

ZOBACZ TEŻ: Kościół wycenił modlitwę. "Ofiara od duszy"

Chrzest i bierzmowanie dziecka w Łodzi

Zakon Braci Mniejszych Miłosierdzia Bożego w Łodzi, prowadzi kaplicę przy ulicy Gdańskiej. Obejmuje 12 zakonników. Przedstawiciele wspólnoty (w rozumienie prawa jest to stowarzyszenie), która odwołuje się do tradycji franciszkańskiej, nie zgadzają się z zarzutami kurii. Twierdzą, że są księżmi i mają święcenia, a chrztu udziela się raz.

Ojciec Kazimierz Dorociński podkreśla, że są otwarci i nie wymagają od rodziców chrzczonego dziecka ślubu kościelnego. W 2017 roku udzielili 53 chrztów i 102 bierzmowań.

ZOBACZ TEŻ: Ile Kościół kosztuje Polaków? Szokujące dane

Chrzest dziecka, ślub kościelny i niewierzący rodzice:

Prezenty na chrzest - pomysły:

Chrzest przez zanurzenie:

Chrzest - historia i informacje:

Przeczytaj więcej
Komentarze