Co dalej z 12 listopada? MEMY po ogłoszeniu decyzji

Magdalena Kulej
08.11.2018  11:09
Andrzej Duda 12 listopada
Andrzej Duda 12 listopada Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Zamieszanie wokół pomysłu dnia wolnego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę budzi wiele kontrowersji. Decyzja zapadła, a internauci komentują ją na swój sposób.

Sejm przegłosował ustawę o dniu wolnym 12 listopada w zamian za przypadające w niedzielę Święto Niepodległości. W środę prezydent Andrzej Duda ustawę podpisał. Jednorazowo 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. To dla wielu oznacza długi weekend.

ZOBACZ TEŻ: Marsz Niepodległości zakazany! Gronkiewicz-Waltz zdecydowała

12 listopada – dzień wolny. Które sklepy będą czynne?

Jedna z przegłosowanych poprawek dotyczyła zakazu handlu 12 listopada. Oznacza to, że sklepy będą zamknięte – dokładnie tak, jak w niedzielę niehandlową. Dotyczy to zarówno centrów handlowych jak i małych dyskontów, choć i tu są pewne wyjątki.

Zakupy tradycyjnie będzie można zrobić w tych sklepach, w których za ladą stanie właściciel oraz w wielu sklepach takich sieci jak Żabka, Fresh Market czy Carrefour Express. O otwarciu sklepu zadecyduje właściciel konkretnej placówki.

Decyzja o jednorazowym ustanowieniu 12 listopada dniem wolnym wzbudziła wiele kontrowersji. Jedni cieszą się z niespodziewanego długiego weekendu, drudzy przestrzegają przed milionowymi stratami. A jak decyzje komentują internauci? Zobacz najlepsze memy!

12 listopada dniem wolnym od pracy [MEMY]

Przeczytaj więcej
Komentarze