Co się dzieje, gdy mucha siada na jedzeniu. Obrzydliwe WIDEO

Wojciech Kozicki
05.06.2018  22:03
mucha jedzenie bakterie choroby
mucha jedzenie bakterie choroby Fot: Facebook.com/Science Channel

W kilka sekund robi coś, od czego można zwymiotować.

Co się naprawdę dzieje, gdy mucha usiądzie na jedzeniu? Strona Science Channel pokazała to w materiale wideo opublikowanym na swoim Facebooku. Może to być jedna z najobrzydliwszych rzeczy jakie widzieliście.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mucha wcześniej dotykała swoimi odnóżami odchodów, rozkładających się ciał martwych zwierząt, gnijącej żywności lub śmieci. Później mają one styczność z jedzeniem. To jednak nie jest najgorsze, najohydniejsze dopiero przed wami.

ZOBACZ TEŻ: Zamiast rzęsy przykleiła do oka muchę

Mucha nie siada?

Muchy nie potrafią przeżuwać, a muszą jakoś przyswajać pokarm. Wymiotują więc na niego specjalnymi enzymami, które nadają mu odpowiednią formę. Wciągają go następnie niczym pysznego shake’a. Noizz.pl ostrzega, że mogą też urządzić sobie na jedzeniu toaletę i się na nie wypróżnić.

Odnóża much pokryte są włoskami. Przyczepiają się do nich bakterie, a następnie mucha przenosi je np. na kanapkę lub kotlet schabowy. Wystarczy, że usiądzie na nich jedynie na sekundę, a zostawia na nich niebezpieczne zarazki i drobnoustroje.

Mucha siadła ci na jabłku lub na drożdżówce? Być może zostawiła „w prezencie” cholerę, dyzenterię lub tyfus. Przenosi dawki wystarczające, by człowiek poważnie się pochorował. Chillizet.pl, powołując się na badania firmy Orkin, ostrzega, że mucha może być siedliskiem 200 rodzajów szkodliwych bakterii.

Smacznego.

ZOBACZ TEŻ: Jaja z larwami much w polskim sklepie

Zagłosuj

Co robisz, gdy mucha siądzie ci na jedzeniu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze