Rewolucja w Coca-Coli. Zrobią to po raz pierwszy od 130 lat

Magdalena Barszczak
07.03.2018  15:14
Coca-cola wprowadzi na rynek alkoholowy drink
Coca-cola wprowadzi na rynek alkoholowy drink Fot: Flickr.com/Mike Mozart

Koncern podjął przełomową decyzję.

Coca-Cola złamała 130-letnią tradycję. Koncern ogłosił, że zamierza eksperymentować z alkoholem. Wprowadzi na rynek pierwszy puszkowany napój na jego bazie. To ma być krok w kierunku większej dywersyfikacji sprzedaży - informuje telegraph.co.uk.

Cola z procentami ma być mieszanką napoju gazowanego i japońskiej wódki Shōchū. Będzie mieć około 3-8 procent zawartości alkoholu. Pojawi się na japońskim rynku, gdzie ma konkurować z dobrze znanym tam napojem Chu-Hi

Nigdy nie sądziłem, że to się stanie. Coca-Cola wprowadza na rynek swój pierwszy alkoholowy drink - napisał GVS London na Twitterze. 

Coca-Cola przez wiele lat wzbraniała się przed wypuszczeniem napoju z zawartością alkoholu sygnowanego logo firmy. Teraz ma się to zmienić.

Nigdy wcześniej nie eksperymentowaliśmy z kategorią napojów alkoholowych. To przykład tego, że wciąż staramy się sięgać poza nasz podstawowy obszar działalności – mówił Jorge Garduño, prezes japońskiego oddziału Coca-Coli.

Tajemniczy skład i czerwona etykieta przez ponad 100 lat były receptą na sukces. W dobie odchodzenia od słodzonych napojów i zwracania się w kierunku zdrowszych alternatyw firma musiała zdecydować się na przełomowy krok i zamknięcie pewnej ery.

cola

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Piłbyś colę z alkoholem, gdyby pojawiła się w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze