Coca-Cola z marihuaną. Skład napoju będzie bardziej "odlotowy"?

Wojciech Kozicki
18.09.2018  10:22
coca cola marihuana
coca cola marihuana Fot: Pixabay.com

Kultowy napój będzie miał zaskakujący wpływ na zdrowie.

Coca-Cola i marihuana – to połączenie niebawem może być legalne. Jak podaje bloomberg.com, skład popularnego napoju może stać się naprawdę "odlotowy" i mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Czy dzięki marihuanie sprzedaż napojów gazowanych The Coca-Cola Company wzrośnie?

ZOBACZ TEŻ: Jezus palił marihuanę? Cuda i objawienia na haju

Coca-Cola jak narkotyk?

Producent napojów chce nawiązać współpracę z kanadyjską spółką Aurora Cannabis Inc, która produkuje marihuanę. Wspólnie mogą stworzyć napój na bazie CBD (kannabidiol). Celem nie jest jednak bycie na haju, a łagodzenie stanów zapalnych, skurczów i stanów lękowych. Produkt nie miałby właściwości psychoaktywnych.

Obserwujemy wzrost zainteresowania produktami na bazie marihuany. Ten segment rynku dynamicznie się rozwija. Nie podjęliśmy jednak jeszcze żadnej decyzji – powiedział rzecznik prasowy Coca – Coli Kent Landers. (bloomberg.com)

Heineken - piwo bezalkoholowe i narkotyki?

Być może Coca–Cola chce iść w ślady firmy Heineken. Koncern wypuścił na rynek piwo bezalkoholowe „Lagunitas Hi-Fi Hops” z marihuaną. Napój zawiera THC i CBD. Można wybrać wersję z THC (10 mg na puszkę) lub mieszankę (5 mg THC, 5 mg CBD).

ZOBACZ TEŻ: Marihuana i alkohol - wpływ na zdrowie

Domowe eksperymenty z Coca-Colą:

Coca-Cola i marihuana:

Przeczytaj więcej
Komentarze