Niebezpieczna moda w sieci. Lekarze ostrzegają przed „Condom Challenge” [WIDEO]

Magdalena Kulej
03.04.2018  12:33
Condom Challenge
Condom Challenge Fot: shutterstock.com, twitter.com/UncleVin

Kolejne wyzwanie stwarzające poważne ryzyko. 

Rodzice powinni zachować czujność. Od początku kwietnia w mediach społecznościowych pojawił się nowy trend, który zaniepokoił lekarzy. Młodzież z całego świata sięga po… prezerwatywy i przystępuje do tzw. „Condom Challenge”.

„Gumki” są zwykle bezpieczne, ale stosuje się je w jednym, konkretnym celu. Nastolatkowie są jednak na tyle kreatywni, że wpadli na ich zupełnie nowe zastosowanie. Przed kamerą wciągają prezerwatywy przez nos.

Jak podaje washingtonpost.com, to jeszcze nie koniec „zabawy”, bo wciągniętą jednym nozdrzem prezerwatywę należy wyjąć przez usta. Lekarze biją na alarm. Internetowa moda może zakończyć się udławieniem.

W dzisiejszych czasach nastolatkowie zrobią wszystko dla lajków. Szukają wyzwań, a następnie je odtwarzają – komentuje specjalista ds. edukacji Stephen Enriquez. (washingtonpost.com)

Prezerwatywa może utknąć w gardle, blokując oddech i prowadząc do udławienia. Nawet jeśli uda się ją wyciągnąć przez usta, będzie to bardzo bolesne, może podrażnić wyściółkę nosa i doprowadzić do infekcji – dodaje. (washingtonpost.com)

Wyzwanie pojawiło się po raz pierwszy w 2007 roku. Odbiło się wówczas szerokim echem, a lekarze starali się odwieść młodych od udziału w „Condom Challenge”. Niestety zabawa powróciła.

Równie groźne okazało się popularne wyzwanie "Tide Pod Challenge", które obiegło sieć z początkiem 2018 roku. Młodzi ludzie wkładali do ust kapsułki do prania i przegryzali. Wielu z nich trafiło na pogotowie.

Zobacz, na czym polega wyzwanie „Condom Challenge”:

Zagłosuj

Brałeś kiedyś udział w wyzwaniu internetowym?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze