Jest ginekologiem sympatyzującym z PiS. Chce zostać pierwszym czarnoskórym prezydentem w Polsce

Magdalena Kulej
28.06.2018  13:16
Jest ginekologiem sympatyzującym z PiS. Chce zostać pierwszym czarnoskórym prezydentem w Polsce
Jest ginekologiem sympatyzującym z PiS. Chce zostać pierwszym czarnoskórym prezydentem w Polsce Fot: Screen: facebook.com/natematpl

Jego deklaracja wywołała w sieci burzę.

Sympatyzujący z PiS Nigeryjczyk chce powalczyć o miano pierwszego czarnoskórego prezydenta w Polsce. Emanuel Kalejaiye ma zamiar startować w wyborach samorządowych we Włocławku, gdzie mieszka od 27 lat.

Temat opisał serwis NaTemat.pl po tym, jak w lokalnym portalu Dzień Dobry Włocławek pojawiła się pierwsza informacja w sprawie i wywołała burzę wśród interenautów. Jak podają media, 59-letni ginekolog nie ma jeszcze konkretnego programu. Uważa jednak, że polityka obecnego prezydenta Marka Wojtkowskiego jest nieefektywna, a miasto pod jego rządami zadłużyło się i zrobiło krok wstecz.

Włocławek potrzebuje nowoczesnego gospodarza na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Osoby, która będzie w stanie pokierować rozwojem miasta ku lepszej przyszłości. Pragnę, aby mój program odzwierciedlał potrzeby mieszkańców. Chodzi o to, byśmy wspólnie stawiali czoło zabetonowaniu sceny politycznej w mieście – powiedział Emanuel Kalejaiy. (ddwloclawek.pl)

ZOBACZ TAKŻE: Izuagbe Ugonoh o TVN24 i manipulacji. Bokser bronił Polski 

Czarnoskóry prezydent w Polsce? 

To nie pierwsze próby lekarza zaistnienia w samorządzie. Kalejaiy już w 2010 i 2014 roku startował z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na radnego. Mandatu nie uzyskał. 

Jestem sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości od lat i cieszę się z większości inicjatyw, które inicjowałem lata temu, które inni uważali za niemożliwe do zrealizowania. A to, że teraz chcę startować jako kandydat niezależny, nie traktowałby jako zmiany. Poglądy mam te same, ale Włocławek, jeśli chodzi o partie polityczne, jest trochę "zabetonowany". (…) Dlatego ktoś musi wyjść i stworzyć coś nowego. Myślę, że moja skromna osoba jest w stanie podjąć to wyzwanie – zapowiada doktor. (natemat.pl)

Deklaracje ginekologa wywołały w sieci lawinę komentarzy. Część – o zabawieniu rasistowskim.

Nooo... powinien wygrać... wyobrażacie sobie marsz ONR w tym miasteczku? Te hasełka o białej Polsce? A w oknie UM prezydent... – pisze Tomasz. (naTemat.pl)

Bo nie zachód, że zostanie wybrany w imię "tolerancji" – komentuje Bartek. (facebook.com / ddwloclawek)

Ale pięknie opalony czystej krwi Włoclawiak – dodaje Jacek.

Negatywnymi komentarzami doktor się jednak nie przejmuje. Z nadzieją i optymizmem podchodzi do swojego planu. 

Zagłosuj

Czy Emanuel Kalejaiye ma szanse na fotel prezydenta?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze