Chciał udowodnić, że Ziemia jest płaska. Wystrzelił się rakietą [WIDEO]

Wojciech Kozicki
26.03.2018  16:04
teoria płaskiej Ziemi i Mike Mad Hughes
teoria płaskiej Ziemi i Mike Mad Hughes Fot: East News/Gene Blevins/Polaris Images

Boleśnie przekonał się jak działa ziemska grawitacja.

Mike Hughes z Apple Valley ma przydomek „Mad” (Szalony). W pełni na niego zasłużył. 61-letni kierowca limuzyny twierdzi, że Ziemia jest płaska. Postanowił to udowodnić i został „Człowiekiem Rakietą”. Przez wiele miesięcy własnoręcznie budował urządzenie o napędzie parowym, za pomocą którego wystrzelił się w powietrze.

Jak podaje washingtonpost.com, start rakiety nastąpił 24 marca w Amboy na pustyni Mojawe w USA. Osiągnęła prędkość 350 kilometrów na godzinę. Wyniosła mężczyznę na wysokość ponad 500 metrów. Otworzyły się oba spadochrony, ale Hughesa i tak czekało twarde lądowanie. Rakieta nadal spadała za szybko.

Mike Hughes chciał udowodnić, że Ziemia nie jest okrągła i wystrzelił się w powietrze rakietą. Czekało go twarde lądowanie - napisał William na swoim Twitterze.

Teoria płaskiej Ziemi

Hughes przeżył, ale uskarżał się na ból w plecach. Zabrała go karetka. Przyznał jednak, że był szczęśliwy z powodu lotu. Chciał swoim wyczynem udowodnić przyjaciołom, że nie jest tchórzem.

Cieszę się, że to zrobiłem. Konsekwencje odczuję rano. Pewnie nie będę mógł wstać z łóżka – powiedział Hughes. (washingtonpost.com)

Mike Hughes już w 2017 roku zapowiadał, że poleci w kosmos i udowodni, że Ziemia ma kształt frisbee. Zaczął wówczas konstrukcję pojazdu z części znalezionych na śmietnikach i złomowiskach. Podobną próbę wykonał w 2014 roku i uniósł się na 418 metrów. Dochodził do siebie przez kilka dni.

ZOBACZ TEŻ: Ziemia jest płaska. Potwierdziło to zaćmienie Słońca

Sam zbudował rakietę, w której się wystrzelił, by udowodnić, że Ziemia jest płaska - poinformowało RIM Post w mediach społecznościowych.

Mike "Mad" Hughes wystrzelił się w powietrze rakietą. Chciał udowodnić, że Ziemia jest płaska - napisało CBS News na swoim Twitterze.

Byłem tego świadkiem. Widziałam jak Mike Hughes poleciał wysoko w rakiecie i uderzył o ziemię - poinformował Brent L. Smith w mediach społecznościowych.

Mad Mike Hughes
Mad Mike Hughes Fot: Polaris/East News
Zagłosuj

Czy twoim zdaniem Ziemia jest płaska?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze