Czy szczepienia dzieci powinny być obowiązkowe? Znamy wyniki sondażu

Magdalena Kulej
09.10.2018  16:07
szczepienie obowiazkowe
szczepienie obowiazkowe Fot: shutterstock.com

Najnowszy sondaż IBRiS dotyczący szczepień dzieci nie pozostawia wątpliwości. Polacy nie chcą zniesienia obowiązku szczepień. 

Aż 77% Polaków uważa, że szczepienia dzieci w Polsce powinny być obowiązkowe, a państwo powinno ten przymus egzekwować – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Innego zdania jest 18 proc. badanych. Ci respondenci uważają, że to rodzice powinni decydować, czy poddać dziecko szczepieniom. Z kolei 5% nie ma w tej kwestii zdania.

Z sondażu IBRiS wynika też, że za zniesieniem obowiązku szczepień jest więcej kobiet (19%) niż mężczyzn (16%), a także więcej osób młodych (52%) niż starszych. Co ciekawe, znaczenie ma również wykształcenie – im wyższe, tym mniejsza akceptacja dla obowiązku szczepienia.

Sondaż został przeprowadzony 5 i 6 października po dyskusji w Sejmie nad obywatelskim projektem ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, złożonym przez sceptyków szczepień. Projekt skierowano do dalszych prac w Komisji Zdrowia.

ZOBACZ TEŻ: Przedszkola i żłobki nie dla dzieci bez szczepień?

Zagłosuj

Czy szczepienia powinny być obowiązkowe?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze