Pas startowy? Mini autostrada? Drogowy absurd w polskiej wsi

Magdalena Kulej
04.10.2018  15:19
Pas startowy? Mini autostrada? Drogowy absurd w polskiej wsi
Pas startowy? Mini autostrada? Drogowy absurd w polskiej wsi Fot: facebook.com/solectwo.ostrowo

W liczącej około 600 mieszkańców miejscowości na Pomorzu pojawił się tajemniczy kawałek asfaltu. Mieszkańcy szukają wytłumaczenia dla tej nietypowej inwestycji.

Mistrzowie inżynierii śródlądowej! - napisał na Facebooku sołtys pomorskiego Ostrowa Robert Radtke i zamieścił zdjęcie, które ma spore szanse na tytuł „hitu internetu 2018”.

Powód? W zamieszkałym przez ok. 600 osób Ostrowie niedaleko Władysławowa wyrósł kilkumetrowy pas asfaltu.

Wjazd do Ostrowa od strony Karwienskich Blot - ul. Krokowska ma całe 5-10 m kwadratowych asfaltu, taki tam pasek pośrodku drogi. Najlepsza inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich – pisze Radtke na stronie sołectwa Ostrowo na Facebooku.

To nie jest kadr z "Misia". To prawdziwy asfalt wylany w prawdziwej wsi pod prawdziwym Władysławowem – pisze radiogdansk.pl.

Tymczasem internauci zachodzą w głowę, co kierowało inwestorem i czym tak naprawdę tajemnicza inwestycja w ogóle jest.

Chcieli sprawdzić jak tubylcze ludy zareagują na asfalt. JAK WIDAĆ TUBYLCY SĄ ZAWIEDZENI więc więcej nie położą... – pisze Grzegorz. (facebook.com/solectwo.ostrowo)

Taka mała autostrada. Dobrze, że nie płatna – dodaje Gracjan. (facebook.com/solectwo.ostrowo)

Może to pas startowy? – zastanawia się Artur. (facebook.com/solectwo.ostrowo)

Jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze radiogdansk.pl, trwa inwestycja na drodze wojewódzkiej i najprawdopodobniej operator maszyny kładącej asfalt musiał skalibrować urządzenie. Tym samym mieszkańcy Ostrowa zyskali dodatkową nawierzchnię i całkiem spory rozgłos.

Przeczytaj więcej
Komentarze