Czy pyton może zjeść człowieka? Znamy odpowiedź

Wojciech Kozicki
13.07.2018  16:37
warszawa pyton wisła wąż poszukiwania wylinka
warszawa pyton wisła wąż poszukiwania wylinka Fot: Pixabay.com

Wąż pod Warszawą może polować na ludzi?

Pyton pod Warszawą nadal grasuje nad Wisłą, a jego poszukiwania nadal trwają. Krążą plotki, że pożera bobry i brał udział w erotycznej sesji zdjęciowej. Co prawda jasnowidz Krzysztof Jackowski miał wizję i powiedział, gdzie jest wąż, poluje na niego detektyw Rutkowski, gad sprytnie się ukrywa. Wiele osób zastanawia się, czy wielki wąż może zjeść człowieka.

Wymiary węża mrożą krew w żyłach. Szacuje się, że pyton znad Wisły ma 5-6 metrów długości, a jego tułów ma 40 centymetrów szerokości. Portal terrarium.com.pl pisze, że wąż ma specyficzne połączenie szczęk i może połknąć w całości ofiarę przekraczającą obwodem pięciokrotność jego głowy. Człowiek może znaleźć się w menu takich gadów jak pyton siatkowany, afrykański pyton skalny. Tymczasem pod Warszawą grasuje pyton tygrysi.

Wąż zjadł człowieka - wideo

Odnotowano przypadki zjedzenia człowieka przez węża. W 2018 roku 8-metrowy pyton z wyspy Sulawesi w Indonezji połknął kobietę. W sieci opublikowano drastyczny film, jak wyjmowano niestrawioną 54-letnię Wa Tiba z jego przewodu pokarmowego. W 2017 roku w Indonezji siedmiometrowy pyton zjadł 25-letniego Indonezyjczyka (Akbar Salubiro).

Jaki podaje fakt.pl, pyton tygrysi znad Wisły pod Warszawą nie zje człowieka. W jegu menu znajdują się raczej niewielkie zwierzęta jak np. ptaki, króliki i myszy. Może jednak zaatakować i zabić, gdy poczuje się zagrożony. 

Mieszkańcy podwarszawskich Gassów nie ufają specjalistom i boją się, że wąż zaatakuje człowieka. Jeden z miejscowych powiedział w rozmowie z RMF24.pl, że olbrzymi pyton z pewnością jest w stanie zaatakować dziecko lub rybaka.

Zagłosuj

Co sądzisz o hodowli zwierząt egzotycznych w domu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze