Dziesięć Bożych Przykazań na tablicach w szkole. "Zło wdziera się do Europy"

Wojciech Kozicki
13.06.2018  12:41
szkoła podstawowa Tuszów Narodowy dekalog religia
szkoła podstawowa Tuszów Narodowy dekalog religia Fot: Twitter.com

Polityk chce, by dzieci były bardziej religijne. Bez tego nie mogą wyrosnąć na dobrych ludzi.

Jeśli kogoś irytuje religia w szkołach i chce, by państwo było świeckie, powinien wziąć głęboki oddech zanim przeczyta poniższy tekst. Dziesięć Bożych Przykazań pojawiło się na murach szkół w Tuszowie Narodowym. Celem jest „wzmożona religijność młodzieży”. Pomysłodawcą jest wójt gminy i polityk Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Głaza.

Jak informuje hej.mielec.pl, pierwszą placówką edukacyjną w Tuszowie Narodowym, w której pojawił się Dekalog, była szkoła podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego. Zainstalowano tam marmurowe tablice, które przypominały biblijne tablice Mojżeszowe. Wkrótce nastąpi ich oficjalnie poświęcenie.

Uważam, że zło wdziera się do Europy. Są tworzone ustawy przeciwko dekalogowi. Nie chciałbym , żeby to się wdarło w moje strony, w moją Polskę. Stąd moja inicjatywa, żeby założyć tablice z dekalogiem na każdej z moich szkół. Mam pięć szkół  - powiedział Andrzej Głaza w rozmowie z TVN24.pl.

Wójt w rozmowie z TVN24.pl stwierdził, że trzeba wprowadzić Dekalog do codziennego życia uczniów. Jego zdaniem to jedyny sposób, by wychować ich na dobrych ludzi. Opowiedział, że w szkole uczniowie są religijni, chętnie modlą się przed i po zajęciach.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz kazał całować dzieciom relikwie w szkole

To, jak bardzo jest się religijnym, wynosi się z domu. Ale taki rzut oka przed wejściem do szkoły pozytywnie wpływa na postawy uczniów. Uważam, że to będzie takie światełko, i to może w prawo, a nie w lewo – skomentowała dyrektorka szkoły w Tuszowie Narodowym Małgorzata Wieczerzak. (TVN24.pl)

Miejmy nadzieję, że będzie to skutkować wzmożoną religijnością młodzieży, a społeczeństwo Tuszowa będzie się stawać coraz lepsze – powiedział członek zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego im. generała Władysława Sikorskiego w Tuszowie Narodowym Kazimierz Tarapata. (hej.mielec.pl)

Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem w tym roku będzie obchodzić 75. rocznicę śmierci swojego patrona. 1 lipca planowane są uroczystości, na którym pojawi się sam prezydent RP Andrzej Duda. Tarapata ma nadzieję, że goście dostrzegą tablicę z przykazaniami, a szkoła stanie się sławna w całym kraju.

Tomasz Kalbarczyk z fundacji Wolność od Religii wypowiedział się o pomyśle wójta krytycznie. Jego zdaniem do rozwoju moralnego człowieka  nie jest niezbędna religia. Zwrócił również uwage, że tablice z Dekalogiem umieszczono w szkołach publicznych, co nie jest przejawem szacunku dla różnych grup społecznych. 

ZOBACZ TEŻ: Wierni na procesji na piechotę, a ksiądz w kabriolecie

Zagłosuj

Czy popierasz Dekalog w szkołach?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze