Biedronka kupi sklepy Piotr i Paweł? Zmiany na polskim rynku

Wojciech Kozicki
05.06.2018  10:02
Biedrnka sklep Jeronimo Martins
Biedrnka sklep Jeronimo Martins Fot: East News/STANISLAW KOWALCZUK

Decyzja zapadnie lada moment. Auchan również wykłada kasę.

Delikatesy Piotr i Paweł na sprzedaż. Zostaną prawdopodobnie przejęte przez Jeronimo Martins, a więc w praktyce wchłonie je sieć dyskontów Biedronka. Decyzja ma zapaść w tym tygodniu. Apetyt na polskie sklepy ma także francuski Auchan. O wszystkim może zadecydować cena, którą zaproponują potencjalni nabywcy. O sprawie poinformował portal gloswielkopolski.pl.

Sklepy Piotr i Paweł - problemy

Jak podaje businessinsider.com.pl, sprzedaż 148 supermarketów rodziny Wosiów prawdopodobnie spowodowana jest ich ubiegłorocznymi kłopotami. Brakowało wówczas niektórych towarów, został nawet złożony wniosek o sanację, ale finalnie się z niego wycofano. Ostatecznie zawarto umowę z funduszem TFI Capital Partners i zachowano płynność finansową firmy.

ZOBACZ TEŻ: Lidl odpowiada na Świeżaki. Będzie miał swój hit

W związku z pojawieniem się informacji na temat poszukiwania inwestora dla Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł, zarząd informuje, że jesteśmy w trakcie procesu mającego na celu wzmocnienie potencjału finansowego naszej sieci. Podjęliśmy współpracę z doradcą inwestycyjnym BZ WBK. Analizujemy możliwe opcje w zakresie pozyskania środków lub pozyskania partnera biznesowego, wraz z którym będziemy mogli, jako sieć skutecznie konkurować na rynku i dynamicznie rozwijać markę Piotr i Paweł  - wydano oficjalne oświadczenie. (franchising.pl)

O tym, że  sieć supermarketów premium może być sprzedana pisał już portal franchising.pl w styczniu 2018 roku. Podejrzewał, że sklepy Piotr i Paweł chciały w ten sposób także poradzić sobie z coraz silniejszą konkurencją w postaci dyskontów. Jako potencjalnego inwestora podał franczyzowdawcę Eurocash, która posiada takie marki jak Eko Holding i Mila. Prawdopodobnie zakupem zainteresowany był także Carrefour.

ZOBACZ TEŻ: Pracownicy Biedronki walczą mopem z kotem

Zagłosuj

Czy sądzisz o przejęciu sklepów Piotr i Paweł?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze