Kibice Legii ocieplają wizerunek? Stworzyli fantastyczne graffiti w dziecięcym szpitalu

Mateusz Patyk
01.02.2018  11:10
graffiti w Centrum Zdrowia Dziecka
graffiti w Centrum Zdrowia Dziecka Fot: facebook.com/@DobrzyLudziezLegii

Pingwiny z popularnej kreskówki witają gości i pacjentów warszawskiej placówki.

„Dobrzy Ludzie z Legii” pochwalili się na Facebooku zdjęciami dokumentującymi ich pracę w Centrum Zdrowia Dziecka. Jak podaje tvp.info, charytatywnie odmalowują ściany, a efektem ich poświęcenia jest kolorowe graffiti z sympatycznymi bajkowymi bohaterami.

Ostatnio metamorfozę przeszły windy znajdujące się na parterze budynku. Wcześniej w otoczeniu nieciekawego, pastelowego odcienia, teraz cieszą wzrok pacjentów i gości kilkoma postaciami z animacji „Madagaskar”.

Według informacji zamieszczonych na fanpage'u „DobrzyLudziezLegii”, współpraca kibiców stołecznego klubu z Centrum Zdrowia Dziecka trwa od lutego 2016 roku.

Grupa "Dobrzy Ludzie" powstała z chęci niesienia pomocy. W skład grupy wchodzą kibice Legii Warszawa, a jej główny trzon stanowią dwie grupy: WFS, Legijne Powiśle, ale jesteśmy otwarci na nowe osoby czy też grupy. Począwszy od korytarzy skończywszy na izolatkach, nasze graffiti i malowania są coraz bardziej widoczne w całym Centrum Zdrowia Dziecka - można przeczytać na profilu wolontariuszy. (facebook.com/Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom)

Zgodnie z założeniem, do akcji może przyłączyć się każdy - nie tylko zadeklarowany kibic Legii, ale również grupy czy poszczególne osoby, które chcą pomagać i być po prostu dobrym człowiekiem.

Jak wygląda gotowe dzieło powstałe dzięki wsparciu „Dobrych Ludzi z Legii”, można zobaczyć w zamieszczonej poniżej galerii zdjęć.

Zagłosuj

Jak oceniasz akcję kibiców Legii?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze