Katolicka akcja na Mundial. Duchowa adopcja reprezentanta

Wojciech Kozicki
16.06.2018  10:09
polska reprezentacja mundial modlitwa Rosja
polska reprezentacja mundial modlitwa Rosja Fot: East News/Kamil Piklikiewicz, Monkpress

Religijne wsparcie dla polskich piłkarzy w Rosji i specjalna modlitwa.

Mundial Rosja 2018. Piłka nożna i religia idą w parze. Katolicki portal Deon.pl ma propozycję dla fanów futbolu. Piłkarze polskiej reprezentacji lub trener Adam Nawałka mogą zostać duchowo adoptowani, a fani mogą się za nich modlić, gdy rozgrywają się Mistrzostwa Świata w Rosji. To akcja DAR, czyli Duchowa Adopcja Reprezentanta. 

Akcja DAR – zasady

Jeśli chcecie wziął udział w akcji, nie wybieracie sobie sami za kogo będziecie się modlić. Należy wejść na specjalną stronę i kliknąć w przycisk „Losowanie”. Specjalny system losujący wyłoni piłkarza, którego duchowo adoptujecie na czas trwania turnieju. Nam trafił się Łukasz Teodorczyk.

Przy okazji wyświetlą się biografia wylosowanego zawodnika i ciekawe fakty z jego życia. Na stronie znajduje się również modlitwa kibica, którą należy odmawiać każdego dnia. Pochodzi z „Modlitewnika Sportowca” (opr. ks. Krzysztof Banasik).

ZOBACZ TEŻ: Dzieci w polskiej szkole zmuszone do całowania relikwii

Modlitwa Kibica:

"Panie Boże, chcę prosić za zawodników mojej ulubionej drużyny. Chcę ich wesprzeć moją modlitwą. Pomagaj im w osiągnięciu najwyższych laurów sportowych i strzeż od kontuzji. Spraw, by przez swoją postawę przynieśli chlubę naszej ojczyźnie czy miejscowości, którą reprezentują. Szczególnie proszę Cię za… [tu wymień wylosowanego reprezentanta]

Proszę Cię, Panie, abym zachowywał się godnie jako kibic. Spraw, abym kulturalnie dopingował moją drużynę, szanując drużynę przeciwną i jej kibiców. Pozwól mi w ferworze meczu zachować obiektywizm i panować nad swoimi emocjami, nad każdym słowem i czynem.

Proszę Cię też, bym poświęcając czas na zamiłowania sportowe, nigdy nie zapomniał o Tobie oraz odpowiedzialności za życie własne i moich bliskich. Amen."

ZOBACZ TEŻ: Rydzyk dostanie 100 milionów. Zgadnij, co zbuduje...

Zagłosuj

Czy uważasz, że modlitwa pomoże polskim piłkarzom?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze