Duża zmiana dla kierowców. Nowe tablice rejestracyjne już wkrótce

Magdalena Kulej
15.06.2018  14:11
Duża zmiana dla kierowców. Nowe tablice rejestracyjne już wkrótce
Duża zmiana dla kierowców. Nowe tablice rejestracyjne już wkrótce Fot: Szymon Blik /East News

Niektórzy kierowcy będą zadowoleni.

Od 1 lipca będzie można zamawiać zmniejszone tablice rejestracyjne. Poinformował o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Nowe tablice będą miały zwężoną czcionkę i zmniejszone wymiary.

Jak donosi tvn24bis.pl, to udogodnienie dla właścicieli samochodów sprowadzonych z USA i Japonii. Tamtejsze „blachy” mają wymiary 305 x 115 mm. Te polskie - 520 x 114 mm, przez co nie mieszczą się we wnęce w zderzaku w sprowadzanym z USA aucie.

Do tej pory posiadacze sprowadzanych samochodów, którzy na własną rękę wykonywali repliki tablic, narażali się na mandat w wysokości 100 złotych. I nie pomagał fakt, że oryginalna tablica leżała na dnie bagażnika. Teraz sytuacja ma się zmienić.

ZOBACZ TAKŻE: Korytarz życia. Nowe przepisy i zmiana prawa o ruchu drogowym  

Zmiany dla kierowców 

Minister nie poinformował, czy za zmniejszone tablice trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Dodał jednak, że już planowane są kolejne zmiany. To m.in. możliwość rejestracji auta w miejscu zamieszkania lub zakupu auta, a nie w miejscu swojego zameldowania.

Wcześniej zapowiedziano już możliwości jazdy bez dowodu rejestracyjnego pojazdu i potwierdzenia zawarcia na niego polisy OC.

Zagłosuj

Czy jeździsz samochodem sprowadzonym z zagranicy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze