Chcą zakazać słowa "wagina". Zaskakując powód, szokujący zamiennik

Wojciech Kozicki
23.08.2018  12:55
wagina lgbt płeć
wagina lgbt płeć Fot: East News/John Chapple / Rex Features

Problemy z waginą - nowa nazwa nie każdemu się spodoba.

Środowisko LGBT ma dość słowa „wagina”.  Lewicowe organizacje w USA chcą, by zniknęło z podręczników. Jak podaje healthline.com, działacze LGBT z Kalifornii uważają je za obraźliwe. Podobno nawet ich krzywdzi, bo posiada zbyt duży „ładunek płciowy”.

Akcję zainicjował Mere Abrams, który kiedyś był kobietą. Jego zdaniem to słowo godzi w osoby o innej płci niż kobieta/mężczyzna. Napisał na ten temat artykuł „LGBTQIA Safe Sex Guide”. Powołuje się na publikację specjalistów w „BMC Pregnancy and Childbirth”.

ZOBACZ TEŻ: Studentka zrobiła jogurt z bakterii z waginy

Problemy z waginą

Zdaniem autora artykułu, „wagina” uderza w osoby o płci zmiennej (trans, nonbinary). Chociaż posiadają taki narząd, nie chcą by był w ten sposób nazywany, bo sprawia im to dyskomfort.

"Nowy" otwór w ciele człowieka

Abrams ma pomysł i zaproponował zamiennik – „front hole”. Wagina nazywana byłaby „przednią dziurą”. Dodaje również, że penis także nie musi być męską częścią ciała. Czy wkrótce dla męskiego członka również znajdzie zamiennik? 

Artykuł wywołał oburzenie, więc portal healthline.com postanowił się wytłumaczyć. W oświadczeniu napisano, że „front hole” to tylko propozycja, a słowa „wagina” jest akceptowalne. Zwrócono uwagę, że portal służy informowaniu o takich tematach jak np. bezpieczny seks, a nie wzbudzaniu sensacji.

ZOBACZ TEŻ: Seks dieta - co najlepiej jeść na podniesienie libido

Zagłosuj

Czy przeszkadza ci słowo "wagina"?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze