Dzieci bawiły się w egzekucję ISIS. Wstrząsające wideo

Magdalena Barszczak
08.02.2018  14:03
Dzieci jako bojownicy ISIS. Bawiły się w egzekucję
Dzieci jako bojownicy ISIS. Bawiły się w egzekucję Fot: Twitter.com/wagak_original

Klęczących więźniów "zabito" z plastikowego karabinu-zabawki.

Dzieci odgrywają egzekucję przypominającą te, jakie przeprowadzają dżihadyści. W internecie pojawił się szokujący film z Bengazi w Libii.

Jak donosi "Russia Today", uczestnicy zabawy to libijscy kilkulatkowie. Telewizja potwierdziła kraj pochodzenia nagrania to na podstawie akcentu, z jakim mówią dzieci. 

Na nagraniu widać, jak jeden z chłopców okrąża pozostałych, którzy odgrywają role więźniów. On jest katem. Następnie wycelowuje plastikowy karabin-zabawkę w tył głowy każdego z kolegów. Ci po udawanych strzałach padają na ziemię.

Scena przypomina makabryczne masowe egzekucje dokonywane regularnie przez Państwo Islamskie. Jak zauważa rt.com, maluchy mogą też odtwarzać działania Mahmouda Al-Werfalliego. Dowódca libijskich sił specjalnych Al-Saiqa pozował do kamery, wymierzając sprawiedliwość.

Czy to zachowanie jest normalne? - pyta libijski autor wpisu na Twitterze. (Twitter.com/wagak_original)

Al-Werfalli został oskarżony w 2017 r. przez Międzynarodowy Trybunał Karny o zbrodnie wojenne i aresztowany przez Libijską Armię Narodową. Pod koniec stycznia pojawił się jednak w nowym filmie z egzekucji. Strzelał do 10 osób z zawiązanymi oczami przed meczetem w Bengazi, wcześniej atakowanym przez zamachowców-samobójców.

W Libii panuje chaos od 2011 roku, kiedy obalono wieloletniego dyktatora Muammara Kadafiego. Kontrolę nad Trypolisem sprawuje kilka różnych grup zbrojnych, między którymi dochodzi do walk. W próby zainicjowania rozmów między rywalizującymi frakcjami jest zaangażowana ONZ.

Libijskie dzieci bawią się w egzekucję:

Przeczytaj więcej
Komentarze