Zostawiła dziecku iPhone'a do zabawy. Zablokowało go na... 47 lat!

Magdalena Barszczak
08.03.2018  10:03
Dziecko bawiło się iPhonem. Zablokowało go na 47 lat
Dziecko bawiło się iPhonem. Zablokowało go na 47 lat Fot: Shutterstock.com

Serwisanci przecierali oczy ze zdumienia.

Dziecko zablokowało telefon swojej matki na 47 lat! Niemożliwe. A jednak. Jak informuje gkmen.com, ta niewiarygodna historia wydarzyła się w Szanghaju

Chinka na chwilę zostawiła maluchowi swojego iPhone'a. Dwuletni synek miał oglądać filmy edukacyjne. Urządzenie wyłączyło się, więc aby powrócić do oglądania, kilka razy trzeba było wpisać hasło. Kiedy matka wróciła do domu, z przerażeniem stwierdziła, że telefon został zablokowany na 25 milionów minut, czyli... 47 lat. 

WTF

Apple wyposażyło swoje urządzenia w system zabezpieczeń. Powoduje on, że przy podaniu nieprawidłowego hasła wydłuża się czas oczekiwania na kolejną próbę. Maluch najwyraźniej wiele razy dotknął ekran iPhone'a, chcąc powrócić do oglądania. System potraktował to jako wielokrotną próbę podania hasła.

Zrozpaczona kobieta udała się do serwisu Apple. Tam rozłożono ręce. Technicy stwierdzili, że kobieta ma dwie możliwości. Albo zresetuje urządzenie i przywróci ustawienia fabryczne, tracąc wszystkie zapisane dane, albo... poczeka 47 lat.

To nie pierwszy taki przypadek. Serwisanci byli kiedyś świadkami zablokowania telefonu na 80 lat!

Dziecko i telefon
Dziecko i telefon Fot: Pixabay.com

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Dajesz dziecku telefon do zabawy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze