Przeczuła, że stanie się coś złego. Chwyciła matkę za rękę [WIDEO]

Magdalena Barszczak
06.03.2018  14:00
Dziewczynka uratowała matkę. Chwilę później z dachu spadł śnieg
Dziewczynka uratowała matkę. Chwilę później z dachu spadł śnieg Fot: Youtube.com/Север Пост

Dziewczynka zareagowała w ostatniej chwili.

Półtoraroczna dziewczynka uratowała matkę przed przysypaniem przez ogromną bryłę śniegu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Widjajewo, w obwodzie murmańskim, niedaleko granicy z Finlandią - donosi mirror.co.uk.

Zdumiewającą scenę zarejestrowała kamera monitoringu. Jedna z kobiet była zaabsorbowana rozmową ze znajomą pod budynkiem administracji. Jej córeczka w pewnym momencie zaczęła ciągnąć matkę za rękę.

Kobieta początkowo opierała się dziecku, ale w końcu podążyła za maleństwem. Dziewczynka zachowywała się tak, jakby przeczuwała, że za chwilę stanie coś złego. W tym samym momencie z dachu spadła znaczna część zalegającego tam śniegu.

spadł-śnieg-z-dachu
spadł-śnieg-z-dachu Fot: Youtube.com/Север Пост

"Lawina" zeszła prosto na głowę drugiej Rosjanki i przewróciła wózek. Ten na szczęście był pusty. Matka z córką znajdowały się już trochę dalej. Kobiety zdołały wstać o własnych siłach.

Gdyby dziewczynka nie odciągnęła matki, obie mogłyby odnieść obrażenia - mówił jeden z mieszkańców miasteczka, który widział nagranie. (mirror.co.uk)

Matce i córce nic się nie stało. Na szczęście druga z Rosjanek też nie została poszkodowana w wypadku.

Jak donosi mirror.co.uk, co roku dziesiątki Rosjan giną lub zostają ranni przez lód, który spada z dachów budynków. Skala tego zjawiska szczególnie przybiera na sile w czasie tak mroźnych zim, jak ta przechodząca obecnie przez całą Europę.

Zobacz, jak córka uratowała matkę przed "lawiną":

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Moja ulubiona pora roku to

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze