Olbrzymi dzik w mieście. Nazwali go „pigzillą”

Wojciech Kozicki
12.02.2018  13:36
Dzik chodzi po mieście w Chinach
Dzik chodzi po mieście w Chinach Fot: Facebook.com/tu.com.hk

Pojawił się przed szkołą.

Dziki panoszą się coraz bardziej nie tylko w Polsce. Tym razem wielka świnia dobrała się do kontenerów na śmieci w Hong Kongu. Pojawiła się w mieście w towarzystwie warchlaków. Internautom zaimponował jej rozmiar. Nazwali ją „pigzillą” (pig = świnia + godzilla).

Jak podaje unilad.co.uk, olbrzymia świnia chciała coś przekąsić i uparcie próbowała dobrać się do odpadków. W pobliżu znajdowała się szkoła podstawowa. Spotkanie takiego zwierzęcia z dzieckiem mogłoby skończyć się tragedią.

Głodny olbrzym

Internauci twierdzą, że to człowiek jest winny i odpowiada za zaistniałą sytuację. Odbiera zwierzętom ich tereny, więc muszą pojawiać się w miastach, by znaleźć pokarm.

Nie ma gdzie mieszkać, więc przyszedł do miasta na posiłek. On był po prostu głodny – uważa Wong Cho Ching (facebook.com/tu.com.hk).

Dzik jedynie szukał jedzenia. Po posiłku wróciłby do lasu. Nie miał zamiaru nikogo skrzywdzić -  napisał Blanche Cheng (facebook.com/tu.com.hk).

Nie zaatakuje dopóki nikt go nie zaczepia – sądzi Chris Lim (facebook.com/tu.com.hk).

Chińczycy mają powody by obawiać się dzików. 66-letni Zhang z Ziyang został zaatakowany przez odyńca. Ciężko ranił także jego synową. Żywot rozjuszonej świni zakończyli policyjni snajperzy.

pumba
Zagłosuj

Czy obawiasz się dzików w miastach?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze