Nietypowa oferta pracy. „Żadnych pajaców, ewangelików i ciapatych”

Wojciech Kozicki
19.01.2018  11:10
Dziwna oferta pracy dla kierowcy busa
Dziwna oferta pracy dla kierowcy busa Fot: Wikimedia.org, Wykop.pl

Osoby poczęte w ciężarówkach mają największe szanse.

W internecie roi się od dziwnych ogłoszeń o pracę. Tym razem kreatywnością wykazał się właściciel firmy z okolic Włocławka. Szukał kogoś do prowadzenia auta. Nie chodziło mu jednak o zwykłego kierowcę, a o "Jaśnie Wielmożnego Pana kierowcę z kat. B na busa-plandekę". 

Ogłoszeniodawca mocno się rozpisał. Ten wysiłek się jednak opłacał. Oferta stała się hitem internetu i zobaczyły ją tysiące internautów.

Kierowcą busa w tej firmie nie może zostać byle kto. Pracodawca ma preferencje co do wieku i wyglądu swoich podwładnych. Okazuje się, że na tym stanowisku najlepiej mieć na brzuchu kaloryfer.

Żadnych „brzuchatych dziadków” powyżej 55 lat i małolatów poniżej 20 lat. Masz skończone 55 lat – nie dzwoń, tylko bujaj się w ciepłych kapciach na fotelu. I wieczorami słuchaj Apelu Jasnogórskiego w Radio Maryja, ewentualnie baw wnuki – napisał pracodawca w ogłoszeniu (wykop.pl).

Kierowca powinien mieć fach we krwi. Najlepiej gdyby urodził się w ciężarówce. Odpadają ci, którzy „robią w buty” na widok ITD.

Nie przejął się groźbami

Nie wszyscy internauci docenili kreatywność. Jeden z nich poinformował w serwie wykop.pl, że zgłosi ofertę do Państwowej Inspekcji Pracy. Pan Marek oczywiście odpowiedział.

Ale mi piękną „straszałkę” zrobiłeś. Już się boję i chyba w trybie natychmiastowym zacznę się pakować i wyjeżdżam na Kamczatkę, gdzie nikt mnie nie znajdzie. Tylko na tyle cię stać? Proponuję: zbierz tych wszystkich niedołęgów, leni i brudasów, co szukają pracy w serwisach i złóżcie pozew zbiorowy - odpowiedział pan Marek (wykop.pl).

To nie pierwsze tego typu ogłoszenie w polskim internecie. W 2016 roku ktoś szukał kamerdynera dla kota rasowego. Wymagane było m.in. doświadczenie w negocjacjach i sprzedaży, wykształcenie wyższe, wiedza o pudełkach i laserach oraz brak asertywności.

Zamieścił w sieci nietypowe ogłoszenie, stało się hitem:

Przeczytaj więcej
Komentarze