Przywiązała psy do ławki, bo schronisko było zamknięte. Sprawą zajmie się policja

Magdalena Kulej
23.04.2018  15:01
OTOZ Animals Schronisko w Elblagu
OTOZ Animals Schronisko w Elblagu Fot: facebook.com/OTOZAnimalsSchroniskowElblagu

Zachowanie niecierpliwej kobiety oburzyło pracowników przytuliska i okolicznych mieszkańców. 

Brakuje mi słów. Niektórzy ludzie po prostu nie są w stanie zrozumieć prostych spraw – mówi pracownica towarzystwa zwierząt w Elblągu. 19 kwietnia znaleziono w jego pobliżu 3 psy przywiązane do ławki. O sprawie OTOZ Animals poinformowało na Facebooku.

W czwartek przed godziną 7.00 rano do drzwi schroniska w Elblągu zapukała kobieta z zamiarem oddania 3 psów. Jak podaje tvn24.pl, właścicielka psów miała tłumaczyć, że do oddania zwierząt zmusił ją właściciel wynajmowanego przez nią mieszkania, który nie zgadza się na ich obecność w domu.

Na miejscu zastała jednak tylko pracownika ochrony, który nie był upoważniony do odebrania czworonogów. Poprosił więc, by wróciła nieco później, gdy będzie już czynne biuro adopcyjne. Kobieta odeszła, ale nie miała zamiaru wracać.

O godzinie 9:30 schronisko dostało zgłoszenie, że na ul. Okrężnej znaleziono 3 psy przywiązane do przystanku!!! Pracownicy biura pracują od godziny 9:00. Z całą pewnością „opiekunka” doskonale wiedziała o tym fakcie, ponieważ jedną z suczek adoptowała od nas, jako szczeniaka w 2014 roku. Aby uniknąć odpowiedzialności postąpiła jak na załączonym filmie – informują pracownicy OTOZ. (facebook.com/ OTOZ Animals Schronisko w Elblagu)

ZOBACZ TAKŻE: Adoptowali małą świnkę. Zabili ją, zjedli i pochwalili się w sieci 

Dorota Bugajska z OTOZ Animals przekonuje, że psy zostałyby przyjęte bez problemu, gdyby ich właścicielka wróciła później. Ochroniarz nie mógł ich odebrać, bo do tego potrzeba dokonać oceny stanu zwierzaka i poprosić o istotne dla jego przyszłości informacje takie jak te dot. szczepień, chorób czy zachowania.

Jak mówi Bugajska, do schroniska zawracanych jest wiele wcześniej adoptowanych psów, szczególnie szczeniaków. Ludzie nie potrafią sobie z nimi poradzić, nie mają cierpliwości i piesek do nas wraca – mówi.

Sprawa została zgłoszona na policję. Tymczasem przytulisko w Elblągu poszukuje domów dla opuszczonych piesków. Szczegółowe informacje pod nr tel. 552341646 od godziny 12:00 do 17:00 w niedzielę od 11:00 do 14:00.

Zobacz pozostawione na przystanku psy:

Zagłosuj

Czy właścicielka psów powinna ponieść konsekwencje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze