Youtuberka chciała darmowego noclegu w hotelu. Dostała rachunek na miliony

Wojciech Kozicki
23.01.2018  15:07
Elle Darby i hotel
Elle Darby i hotel Fot: Instagram.com/elledarby_

Właściciel nie przepada za weganami i blogerami.

Elle Darby skontaktowała się z hotelem Charleville Lodge. Jak podaje dailymail.co.uk, 22-latka z Somerset chciała spędzić w nim walentynki wraz ze swoim ukochanym. Nie zamierzała jednak płacić. Zamiast pieniędzy zaoferowała reklamę na Youtubie, Instagramie i swoim blogu. 

Derby obliczyła dokładnie ile osób obserwuje jej kanały w mediach społecznościowych i jak bardzo zwiększyłaby się dzięki niej rozpoznawalność hotelu. Właściciel Paul Stenson opublikował część tej wiadomości bez podawania danych influencerki, ale ta oskarżyła go o nękanie. Wkrótce otrzymała odpowiedź… z wieloma zerami.

Stenson to także właściciel dublińskiej kawiarni The White Moose Cafe. Na jej Facebooku pojawił się rachunek dla Darby. Opiewał na ponad 5 milionów euro.

Słój na łzy blogerów

Oczywiście faktura nie była prawdziwa, a Derby nie dostanie się po kieszeni. To jedynie teoretyczna wycena za rozgłos jaki kobieta zyskała dzięki aferze. Dotyczyła wzmianki o obiekcie w 144 artykułach w 20 krajach i dotarciu do 450 milionów odbiorców.

Jeśli przenocujesz za darmo w moim hotelu to kto zapłaci obsłudze, która będzie musiała się tobą zająć? Kto zapłaci sprzątaczce, która posprząta za ciebie pokój? – zapytał Stenson (dailymail.co.uk).

Darby broniła się, że chciała jedynie pomóc hotelowi w promocji, a także założyć swój własny biznes. Jej zdaniem właściciel hotelu utrudnia karierę młodym ludziom.

Stenson znany jest z tego, że w 2015 zabronił wstępu weganom do swojej kawiarni. Teraz zakaz objął także przedstawicieli blogosfery. W lokalu znajduje się nawet pojemnik na ich łzy.

Zagłosuj

Czy blogerzy powinni płacić za hotele i restauracje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze