Elon Musk wyśle miliardera w kosmos. Zaczyna się era kosmicznej turystyki?

Wojciech Kozicki
20.09.2018  13:55
Elon Musk i marihuana - kosmiczny odlot?
Elon Musk i marihuana - kosmiczny odlot? Fot: Facebook.com

Komercyjne loty w komos od SpaceX. 

Elon Musk zapewnia, że komercyjne loty w kosmos będą wkrótce możliwe. Zapowiedział na konferencji prasowej, że następnym turystą w kosmosie ma być japoński biznesmen i miliarder Yusaku Maezawa, twórca marki Zozo i sklepu internetowego Zozotown. Jako środek transportu posłuży mu rakieta Big Falcon Rocket (BFR) firmy SpaceX.

Urlop w kosmosie

Miliarder poleci w kosmos w 2023 roku. Przeleci wokół Księżyca i wróci na Ziemię. Podróż potrwa prawie tydzień. Jej koszt wyceniono na 2-10 miliardów dolarów. Lot będzie finansowo możliwy właśnie dzięki pierwszemu klientowi z Japonii.

Yusaku Maezawa

42-letni Maezawa ma majątek wyceniony na ok. 3 miliardy dolarów. Jest na 18 miejscu wśród najbogatszych ludzi w Japonii. Stać go więc, żeby zabrać ze sobą w kosmiczną podróż 6-8 osób. Zapowiedział, że polecą z nim artyści, architekci i projektanci. Chce, by zainspirowało ich to do tworzenia „kosmicznych dzieł”. Jako goście miliardera nie zapłacą za przygodę ani grosza.

To zbyt fantastyczne doświadczenie, by przeżywać je samotnie – powiedział japoński miliarder. (independent.co.uk)

NASA także planuje lot dookoła Księżyca. Ma się odbyć również w 2023 roku.

Loty w kosmos

Elon Musk nie jest pionierem kosmicznej turystyki. Już w 2001 roku w przestrzeń kosmiczną poleciał biznesmen z Kalifornii Dennis Tito. Pomógł mu w tym amerykański koncern Space Adventures, który później wysłał w kosmos jeszcze kilku turystów.

Czy japoński bogacz poleci dookoła Księżyca? Independent.co.uk zwraca uwagę, że Elon Musk zapowiadał pierwszy turystyczny lot w kosmos od SpaceX w 2018 roku. Wyznaczony przez niego termin minął.

ZOBACZ TEŻ: Elon Musk i samochód Tesla w kosmosie

Zagłosuj

Czy wierzysz w życie poza Ziemią?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze