Ernie i Bert to geje? Skandal w "Ulicy Sezamkowej"

Wojciech Kozicki
19.09.2018  11:21
Ernie i bert ulica sezamkowa
Ernie i bert ulica sezamkowa Fot: Youtube.com

Słynny scenarzysta wyjawił ich łóżkowy sekret.

"Ulica Sezamkowa". Ernie i Bert to nie tylko przyjaciele. Okazało się, że słynna para bohaterów to geje. Kto by pomyślał, że są homoseksualistami? Przecież zawsze spali w osobnych łóżkach. Teraz pozostaje już tylko czekać, aż prawdę o swoim swoim życiu seksualnym zdradzą Bolek i Lolek lub Romek, Tytus i Atomek. A może Kajko i Kokosz lub Żwirek i Muchomorek?

Ernie i Bert – orientacja seksualna i coming out

Niektórzy od lat podejrzewali, że skoro dwóch facetów mieszka razem tyle lat, mogło między nimi zaiskrzyć. Już kilka lat temu "The New Yorker" na okładce zasugerował, że łączy ich coś więcej. Twórca grafiki "Moment of joy" Jack Hunter wypowiadał się o niej w kontekście walki o prawa gejów.

Jeden z twórców „Ulicy Sezamkowej” scenarzysta Mark Saltzman rozwiał wątpliwości. Ujawnił w wywiadzie dla „Queerty” szokujące fakty na temat życia prywatnego Berta i Erniego. 

Studio Sesame Workshop postanowiło odnieść się do afery. Najwyraźniej nie chce skandalu.

Ernie i Bert to od zawsze przyjaciele. Stworzyliśmy ich, by uczyli dzieci, że ludzie mogą przyjaźnić się mimo różnic między sobą. Chociaż mówi się o nich „mężczyźni” i mają cechy ludzkie, to przecież tylko kukiełki bez orientacji seksualnej – wypowiedziało się Sesame Workshop na swoim Twitterze.

Głos w sprawie zabrał również oryginalny twórca Berta i Erniego Frank Oz. Nie ma nic przeciwko temu, by Saltzman miał swoje zdanie na temat życia seksualnego słynnych postaci. Zapewnia jednak, że Ernie i Bert nie są gejami. Sugeruje, że nie ma to znaczenia, a ludzie powinni skupiać się na czymś więcej, niż tylko orientacja seksualna.

Saltzman przyznał, że historię kultowych postaci z „Ulicy Sezamkowej” oparł na swojej bliskiej relacji z filmowcem Arnoldem Glassmanem. Dodał, że dzieci od dawna pytały, go o to, czy "Ernie i Bert się kochają".

ZOBACZ TEŻ: "Świnka Peppa" zakazana przez rząd. Jest jak pornografia

Zagłosuj

Jakiej jesteś orientacji seksualnej?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze