Polska na Eurowizji. „Rusza się jak wujek na weselu”

Magdalena Kulej
10.05.2018  09:56
Polska na Eurowizji. „Rusza się jak wujek na weselu”
Polska na Eurowizji. „Rusza się jak wujek na weselu” Fot: youtube.com / Eurovision Song Contest

O roztańczonym DJ-u mówi już cały kontynent.

Zbliża się 2 półfinał konkursu Eurowizja 2018. Już w czwartek, 10 maja, Gromee i Lukas Meijer staną na scenie w Altice Arenie w Lizbonie. To, czy utwór „Light Me Up” ma szansę na wygraną oceniają nie tylko bukmacherzy, ale i fani konkursu z całego świata.

Polscy reprezentanci mają za sobą już kilka prób do czwartkowego występu, a te internauci śledzą z zapartym tchem. Ich uwadze nie uszedł też „tańczący” DJ z kraju nad Wisłą. Jak zauważa plotek.pl, to dzięki niemu jeszcze przed wielkim występem polska piosenka stała się hitem.

Jak się okazuje, Gromee to wyjątkowo pozytywnie zakręcony DJ. Nie będzie więc ograniczał się do czuwania nad konsoletą mikserską. Do swoich własnych bitów będzie też tańczył. Jak ocenia „Plotek”, Gromee na scenie zamiast DJ-a przypomina raczej roztańczonego wujka na weselu.

Jednak to, czy ruchy polskiego reprezentanta są żenujące jest tematem dyskusyjnym. W komentarzach pod filmem z sobotniej próby przeważają wyjątkowo pozytywne opinie.

Gromee i jego „tatusiowy” taniec to hit – pisze Brytyjczyk @Yusuf. (youtube.com / Eurovision Song Contest)

Oglądam to i od razu mam ochotę z nim zatańczyć! – dodaje Karl – również z Wielkiej Brytanii. (youtube.com / Eurovision Song Contest)

To najlepsze, co do tej pory zaprezentowała Polska na Eurowizji! No i te pląsy Gromeego! – komentuje inny użytkownik z Holandii. (youtube.com / Eurovision Song Contest)

Gromee i Lukas Meijer - "Light Me Up" - próba do Eurowizji 2018

Zdaniem europejskich internautów pozytywna energia bijąca od polskiego reprezentanta i jego zdolność do porywania tłumów do wspólnego tańca à la wujek na weselu mają spore szanse na zaprowadzenie „Light Me Up” do finału. Co ciekawe, to rodacy wydają się być bardziej sceptycznie nastawieni do tematu.

Potencjał artystyczny Rosiewicza i Smutnego Janka... – pisze jeden z internautów. (plotek.pl)

Tańczy jak kretyn, wygląda jak wujcio? Świetnie! W tym konkursie tylko takie rzeczy mają szansę zajść wysoko. (plotek.pl)

Gwiazda na miarę suwerena. W typie Kurskiego. Szkoda tylko, że nie wystawili Sułtana Żenady czyli Rafała Brzozowskiego. (plotek.pl)

Tymczasem w zakładach bukmacherskich Polska jest typowana jako szósta w kolejce do awansu. To dobrze, bo dostępnych w finale miejsc jest 10.

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Brzozowski śpiewa I'm blue w Kole Fortuny

Eurowizja 2018. Kiedy wystąpi Polska i Gromee? 

Polscy reprezentanci pojawią się na portugalskiej scenie jako jedni z 18 wykonawców. Polska wylosowała miejsce 11, wystąpi więc mniej więcej w środku stawki.

Transmisja Eurowizji rozpocznie się o godzinie 21.00 i potrwa do ok. 23:10. Koncert można będzie oglądać na żywo w serwisie Youtube i na antenie TVP1.

Gromee i Lukas Meijer - "Light Me Up" (teledysk)

Zagłosuj

Czy Gromee przejdzie do finału?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze