Uwaga na SMS-y od Lidla i Biedronki. To oszustwo może słono kosztować

Magdalena Kulej
07.05.2018  09:56
Lidl Biedronka
Lidl Biedronka Fot: Wojciech Strozyk/East News

Tysiące Polaków dało się już nabrać. 

Eksperci z portalu Niebezpiecznik.pl ostrzegają przed SMS-ami, które trafiają na telefony Polaków jako wiadomości od dyskontów Lidl i Biedronka.

Jak donosi portal, oszuści rozesłali wiadomości w piątek o 14.00 i w sobotę o 11.00. Podając się za przedstawicieli znanych sklepów, informowali o „paczce gotowej do odbioru”.

ZOBACZ TEŻ: Marihuana w Lidlu. Narkotyki w ofercie

Fałszywy SMS od Biedronki
Fałszywy SMS od Biedronki Fot: Screen

Fałszywy SMS od Biedronki 

Załączony link przekierowuje do strony internetowej, która okłamuje odbiorcę, że wygrał on bon o wartości 300 zł. Jeśli ofiara połakomi się na taki bon, może stracić sporo pieniędzy. Strona, na którą trafił wyłudza dane osobowe (m.in. nazwisko, wiek, płeć, miejsce zamieszkania) i prosi o numer karty w celu “potwierdzenia” wygranej.

Choć całość z licznymi opiniami od "zadowolonych klientów" wygląda bardzo profesjonalnie, na koncie zamiast przybyć, pieniędzy może ubyć. Rachunek ofiary zostanie wkrótce obciążony kwotą prawie 180 zł.

Jeśli ktoś wypełnił formularz podstawiony przez oszusta, jego karta zostanie za 7 dni obciążona kwotą 49,99 dolarów, co stanowi równowartość około 178 złotych - informuje portal Niebezpiecznik.pl.

W takiej sytuacji warto skontaktować się z bankiem i poprosić o cofnięcie transakcji metodą Chargeback. Według informacji zgromadzonych przez Niebezpiecznik.pl, w nadesłanego linka tylko do 6 maja kliknęło ponad 22 500 osób. 

ezgif.com-resize
Zagłosuj

Dałeś się nabrać na fałszywe SMS-y od Biedronki/Lidla?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze