Najgroźniejszy narkotyk świata w Polsce. Można go dostać legalnie

Wojciech Kozicki
29.06.2018  22:50
Polska narkotyki fentanyl heroina morfina objawy dopalacze psychotropy
Polska narkotyki fentanyl heroina morfina objawy dopalacze psychotropy Fot: East News

Silniejszy niż heroina i morfina. Ten dopalacz zabija najczęściej.

Nowe narkotyki w Polsce. Jak podaje niezalezna.pl, stołeczni policjanci odkryli fentanyl podczas rozbicia europejskiej grupy przestępczej, która wprowadzała dopalacze, substancje psychotropowe i środki odurzające m.in. na teren Polski.

Zlikwidowano 3 magazyny w Warszawie. Przejęto 122 kilogramy "towaru", a wśród nich wspomniany "supernarkotyk" fentanyl, który przez niektórych uznawany jest za jeden z najgroźniejszych narkotyków na świecie. Z usług tej grupy skorzystało ok. 15 tys. osób.

ZOBACZ TEŻ: Fentanyl – informacje o narkotyku

Fentanyl to wyjątkowo niebezpieczny związek chemiczny z grupy agonistów receptorów opioidowych stosowany jako środek przeciwbólowy i anestezjologiczny. Ma silny wpływ na układ nerwowy. W Stanach Zjednoczony sprzedaje się go jako dopalacz, który wywołuje bardzo silne uzależnienie. Człowiek uzależenia się od niego szybciej niż od metaamfetaminy.

Narkotyk fentanyl - zażycie i objawy

Jak podaje radiozet.pl, objawy po zażyciu tego dopalacza to m.in. omamy, halucynacje, złudzenia przestrzenne, zanikanie impulsów nerwowych, zanik lęku, odmienne stany świadomości, zaburzenia pracy mózgu. Jest 100 razy silniejszy od heroiny i morfiny, a od 2014 roku zabił więcej osób na świecie niż heroina.

Narkotyki i dopalacze - złoty strzał

Jest odpowiedzialny za śmierć co 3 osoby zażywającej narkotyki. Jak podaje interia.pl, tylko w USA zabija ok. 70 osób dziennie. Z badań wynika, że do zabicia 75-kilogramowej małpy wystarczy śmiertelna dawka narkotyku 0,0225 g.

W Polsce można legalnie dostać plastry z fentanylem. Narkomani, by zdobyć go na receptę, łamią sobie kości. Jego ofiary to m.in. gwiazdor muzyki pop Prince i raper Lil Peep.

ZOBACZ TEŻ: Zabójczy narkotyk. Zamienia ludzie w zombie

Zagłosuj

Czy jesteś za legalizacją narkotyków?

Liczba głosów:

Fentanyl - najbardziej toksyczny narkotyk i legalne lekarstwo:

Przeczytaj więcej
Komentarze