Tajfun Yutu uderzył. Ewakuacja tysięcy ludzi [WIDEO]

Wojciech Kozicki
30.10.2018  11:48
Tajfun Yutu, Filipiny
Tajfun Yutu, Filipiny Fot: Youtube.com/INQUIRER.net

Kolejny kataklizm na Filipinach. We wrześniu kraj spustoszył tajfun Mangkhut, a we wtorek zaatakował tajfun Yutu. Istnieje ryzyko powodzi i osunięć ziemi.

Filipińskie władze poinformowały, że we wtorek tajfun Yutu (nazywany także „Rosita”) uderzył w miasto Dinapigue w północno-wchodniej prowincji Isabela. Prędkość wiatru wynosiła 150 kilometrów na godzinę z podmuchami o prędkości 210 kilometrów. Wiele budynków zostało zniszczonych. Żywioł zerwał też linie energetyczne.

Tajfun Yutu (Rosita), Filipiny

Jak podaje channelnewsasia.com, to osiemnasty tajfun na Filipinach w tym roku. Tym razem obyło się jednak bez ofiar śmiertelnych. Spodziewano się osunięć ziemi i fal wysokich na 3 metry, więc zarządzono ewakuację mieszkańców regionów górskich, rzecznych i przybrzeżnych. Skierowano ich do tymczasowych schronów.

Mieszkańcy Filipin mieli szczęście, ponieważ siła żywiołu osłabła przed dotarciem do kraju. Wcześniej mówiono, że był to supertajfun. Wiało nawet z prędkością 270 kilometrów na godzinę. Służby podają, że tropikalna burza opuści Filipiny w środę.

ZOBACZ TEŻ: Tajfun Mangkhut. Ofiary śmiertelne

Przeczytaj więcej
Komentarze