Flaga na samochodzie kibica? Może być mandat

Magdalena Kulej
22.06.2018  13:42
Flaga na samochodzie kibica? Może być mandat
Flaga na samochodzie kibica? Może być mandat Fot: Tomasz Jodlowski/East News

Kierowco, kibicuj z głową.

Futbolowy szał ogarnął kibiców na całym świecie. A żaden szanujący się kibic nie wyobraża sobie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej bez mundialowych akcesoriów. Wśród nich jest flaga powiewająca dumnie na samochodach.

I póki powiewa wszystko powinno być w porządku. Gorzej, jeśli się uszkodzi. Wówczas może narobić kłopotów kierowcy lub innym uczestnikom ruchu drogowego.

W rzeczywistości nie istnieją przepisy zakazujące chorągiewek na samochodach, ale kibicować trzeba z głową. Flaga musi być zamontowana przede wszystkim stabilnie.

Flaga na samochodzie. Kiedy i jaki mandat możemy zapłacić? 

Wystarczy, że chorągiewka odpadnie na jezdnię, przejedzie po niej motocyklista, albo rowerzysta, może wtedy dojść do nieszczęścia. W takiej sytuacji grozi mandat do 500 zł. W tym przypadku nie dostaniemy punktów karnych - informuje serwis motofakty.pl.

Mandatu może też spodziewać się kierowca, którego mundialowe gadżety ograniczają mu pole widzenia lub zasłaniają tablicę rejestracyjną, jak w tym wyjątkowo skrajnym przypadku. Tutaj kibic zostałby ukarany mandatem w wysokości 100 zł.

Polska=rejestracja
Polska=rejestracja Fot: nstagram.com/iHanio

ZOBACZ TAKŻE: Absurdalny mandat w Belgii. Opel Astra pędził 700 km/h 

Zagłosuj

Która drużyna wygra mundial?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze