Wypadek podczas wyścigu Formuły 3. Nastolatka ma złamany kręgosłup [WIDEO]

Wojciech Kozicki
19.11.2018  11:13
Sophia Floersch i wypadek podczas wyścigu w Chinach (Formuła 3)
Sophia Floersch i wypadek podczas wyścigu w Chinach (Formuła 3) Fot: Youtube.com

Wypadek podczas Grand Prix Makau w Formule 3. Sophia Floersch ma złamany kręgosłup. Film z wypadku trafił do sieci.

Podczas niedzielnego Grand Prix Makau na czwartym okrążeniu doszło do zderzenia bolidów. Jak podaje CNN.com, jeden z nich prowadziła właśnie 17-letnia Sophia Floersch. Niemka jechała z prędkością 276 kilometrów na godzinę. Nie pojechała jednak po łuku, tylko "poleciała" prosto.

Czuję się dobrze, ale czeka mnie operacja. Dziękuję osobom, które się mną opiekują i wysyłają podtrzymujące na duchu wiadomości – napisała Floersch na Twitterze.

Nastolatka startująca w barwach Van Amersfoort Racing ma złamany kręgosłup. Rannych zostało też dwóch fotografów. Jeden z nich ma wstrząs mózgu, a drugi uszkodzoną wątrobę. W szpitalu przebywa także kierowca Sho Tsuboi, który zderzył się z nastoletnią Niemką.

Jak podaje news.com.au, w sprawie głos zabrał kierowca Ferrari Guan Yu Zhou. W momencie wypadku jechał za Niemką. Jego zadaniem do tragedii doprowadziły oślepiające żółte światła ("caution light"). Zwrócił uwagę, że Floersch jechała za blisko innego bolidu, a kiedy ten zahamował, nie miała czasu na reakcję.

Po godzinnej przerwie wyścig wznowiono. Wygrał go 19-letni Brytyjczyk Daniel Ticktum.

ZOBACZ TEŻ: Nielegalne wyścigi w samochodzie. Nastolatek wjechał w ludzi

Formuła 3 - wypadek i ranna Sophia Floersch:

Przeczytaj więcej
Komentarze