Uczeń groził nauczycielce bronią. Miał zaskakujące żądania [WIDEO]

Wojciech Kozicki
22.10.2018  15:02
Przemoc w szkole. Nauczycielka zaatakowana przez ucznia z bronią
Przemoc w szkole. Nauczycielka zaatakowana przez ucznia z bronią Fot: Twitter.com

Skandal we Francji. W sieci pojawiło się szokujące wideo ze szkoły w okolicach Paryża. Uczeń groził nauczycielce bronią. Na Twitterze takie zachowanie potępił prezydent Macron i napisał, że jest niedopuszczalne.

16-latek ze szkoły Edouarda Branly’ego w Créteil zażądał, by nauczycielka zmieniła mu w dzienniku szkolnym status na „obecny”.  W tym celu przystawił jej do głowy atrapę broni. Inni uczniowie w klasie śmiali się i wykonywali obsceniczne gesty.

ZOBACZ TEŻ: Kurs survivalu dla nauczycieli. Przemoc w szkole ich przerasta

Rt.com podaje, że taką atrapą uczeń nie mógł zrobić nauczyciele krzywdy. Nie jest to jednak pierwszy taki skandal we Francji. Internauci zwracają uwagę w komentarzach, że nauczyciele są poniżani, a uczniowie pozostają bezkarni.

Nastolatek oraz jego rówieśnik drwiący z poszkodowanej zostali zatrzymani przez policję. Ten drugi został szybko zwolniony. Napastnik z bronią stanie przed sądem dla nieletnich.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował do ministrów edukacji i spraw wewnętrznych, by wyeliminowali takie zachowania i sytuacje z francuskich szkół. Chce, by uczniowie dopuszczający się takich czynów byli karani. Burmistrz miejscowości Nancy Laurent Henart sugeruje, że trzeba zwiększyć środki bezpieczeństwa w szkołach.

ZOBACZ TEŻ: Nowe kryteria oceny nauczycieli w Polsce

Atak na nauczycielkę w szkole - uczeń groził jej bronią:

Przeczytaj więcej
Komentarze