Gang pod wodzą 19-latki okradał sklepy. Do środka wjeżdżali samochodem

Magdalena Kulej
12.09.2018  15:04
KWP Wrocław
KWP Wrocław Fot: KWP Wrocław

Pozostali to mężczyźni w wieku ok. 40 lat.

Dolnośląscy policjanci rozbili kilkuosobową grupę, która napadała na sklepy przy polsko-niemieckiej granicy. W tej historii nie byłoby nic szokującego, gdyby nie fakt, że przestępcy po łup wjeżdżali… samochodem.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, grupa w ciągu ostatnich 3 miesięcy brała na cel markety spożywczo – przemysłowe. Nocą wjeżdżali do środka, taranując drzwi lub szybę, ładowali towar, głównie elektronikę, papierosy i alkohol, i odjeżdżali. Włamali się też do ogólnopolskiej sieci ze sprzętem rtv i agd.

Działali szybko i sprytnie, ale w końcu udało się ich zatrzymać. To 3 osoby, dwóch mężczyzn w wieku 37 i 39 lat oraz 19-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego. Według policji to właśnie ona kierowała gangiem.

Na chwilę obecną policjanci zajmujący się tą sprawą udowodnili zatrzymanym, co najmniej 7 tego typu przestępstw. Do włamań doszło na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego. Łączna wartość skradzionego towaru, to kwota nie mniejsza niż 80 tys. złotych. Straty jednak są większe, ponieważ sprawcy, aby wejść do sklepu wybijali szyby – poinformował asp. szt. Paweł Petrykowski. (KWP Wrocław)

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące włamań i kradzieży mienia, za co grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 37-latek dodatkowo odpowie za udzielanie narkotyków.

ZOBACZ TEŻ: Nagi gangster wyleciał z budynku niczym nietoperz 

Przeczytaj więcej
Komentarze