Znany aktor wyprowadzi się z kraju. Wiadomo, gdzie zamieszka

Wojciech Kozicki
21.02.2018  10:51
Gerard Depardieu
Gerard Depardieu Fot: Pixabay.com

Nie zgadza się z polityką w ojczyźnie.

Gerard Depardieu najwyraźniej zamierza prowadzić koczowniczy tryb życia. Kiedyś był znanym francuskim aktorem, lecz w 2013 roku przeprowadził się do Rosji. Nie szczędził pochwał dla tego kraju i chwalił się zdjęciami z prezydentem Putinem. Zamierza jednak znów zmienić miejsce zamieszkania. Wybrał inny kontynent.

Jestem gotów umrzeć dla Rosji, ponieważ tamtejsi ludzie są silni. I absolutnie nie chcę umierać we współczesnej Francji – powiedział aktor w 2015 roku. (onet.pl)

Powodem wyprowadzki do Rosji było podniesienie przed francuski rząd podatku dla najbogatszych do 75 procent. Wówczas aktor zapowiedział zrzeczenie się obywatelstwa. Nowe wręczył mu osobiście prezydent Putin w swojej rezydencji w Soczi.

Gerard Depardieu

W 2015 roku sądzono, że przeprowadzi się na Białoruś. Świat obiegło jego zdjęcie z prezydentem Łukaszenką. Uczył go posługiwania się kosą w swojej rezydencji.

Aktor chce mieszkać na Białorusi. Twierdzi, że prezydent jest miły - poinformowało PRAVDA.RU na swoim Facebooku.

Powitanie z Afryką

Miłość do Rosji trwała do 2015 roku. Wówczas pisarz i dziennikarz Wiktor Szenderowicz poinformował, że aktor uciekł z Sarańska do Belgii. Pobyt na wschodzie miał utwierdzić go w tym, że jest Francuzem.

Najwyraźniej źle mu w Europie. W wywiadzie dla francuskiego pisma „La Provence” oznajmił, że przeprowadzi się do Algieru w Algierii. Nazwał ten kraj "wspaniałym". Jak podaje RP.pl, ma tam winnicę i zna osobiście prezydenta. Przyznał, że zainspirował go piłkarz Eric Canton, który przeniósł się do Oranu.

Tak witano aktora w Rosji:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Gdzie twoim zdaniem powinien zamieszkać Gerard Depardieu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze