Gienek Loska walczy o życie. Nie wybudził się po operacji

Wojciech Kozicki
14.09.2018  09:31
Gienek Loska
Gienek Loska Fot: TRICOLORS/East News

Muzyk potrzebuje pomocy.

Gienek Loska, znany z programu „X Factor” i zespołu Seven B., jest w śpiączce i walczy o życie. Miał rozległy wylew krwi do mózgu, gdy 5 maja pojechał na Białoruś odwiedzić matkę. Zoperowano go dopiero 11 godzin po wylewie w szpitalu w Baranowiczach, ale nie wybudził się po zabiegu.

Wylew, operacja, śpiączka

43-letni muzyk obecnie przebywa w domu na Białorusi, jest karmiony przez sondę i oddycha dzięki tracheotomii. Reaguje na dotyk i słowa, komunikuje się ze światem. Nie może jednak zostać przewieziony do Polski.

Na razie nasza Fundacja wysłała na Białoruś wolontariuszkę Agnieszkę, wyasygnowała pierwsze środki na podstawowe potrzeby, na przybory medyczne, higieniczne, na jedzenie – służba zdrowia na Białorusi i warunki życia są jakie są…
Szykujemy się do transportu profesjonalnego łóżka medycznego, którego do niedawna używał Marek Karewicz – informuje Polska Fundacja Muzyczna na swoim Facebooku.

Leczenie i rehabilitacja po wylewie

Polska Fundacja Muzyczna na Facebooku prowadzi akcję „Obudźmy Gienka” i zbiera pieniądze na jego leczenie. Potrzebne są środki finansowe na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i odpowiednie jedzenie. Chora mama nie jest mu w stanie zapewnić całodobowej opieki, więc konieczne jest zatrudnienie pielęgniarki. Pieniądze będą również potrzebne na rehabilitację, gdy się obudzi.

ZOBACZ TEŻ: Michał Szpak chce być ojcem

Gienek Loska w X Factor
Gienek Loska w X Factor Fot: TRICOLORS/East News

Gienek Loska w "X Factor" - "It's a man's world"

Gienek Loska i Maciej Maleńczuk - "Can't judge book"

Gienek Loska gra na ulicy:

Przeczytaj więcej
Komentarze