Gigantyczny krzyż stanął koło Jarosławia. Kaczyński: „Jestem wzruszony”

Magdalena Kulej
10.09.2018  15:44
krzyż podkarpacie
krzyż podkarpacie Fot: facebook.com/KuchcinskiMarek

Teraz Polska będzie krzyżami stała - piszą internauci.

Krzyż wyższy niż na Giewoncie stanął na Podkarpaciu - donosi rzeszowska „Wyborcza”. 25-metrowy pomnik odsłonięto w sobotę na wzgórzu w Tuligłowach pod Jarosławiem.

Krzyż z 32-metrowym masztem flagowym opatrzono napisem Chrzest daje moc Zmartwychwstania. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości wdzięczni Bogu i Bohaterom Narodowym.

ZOBACZ TEŻ: Jezus ze Świebodzina nadaje internet

Pomnik powstał z inicjatywy proboszcza sanktuarium w Tuligłowach oraz mieszkańców miejscowości, którzy postanowili się nawet na ten cel dołożyć. Finansowo wsparła ich też Fundacja PGE.

W sobotniej uroczystości uczestniczył m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który odczytał list od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jestem bardzo wzruszony, że Tuligłowy pamiętają, że w tak szczególny chwytający za serce sposób upamiętniają to niezwykłe wydarzenie sprzed wieku, jakim było odrodzenie się niezależnego państwa polskiego. Historycy na swoją modłę wyjaśniają przyczyny i okoliczności prowadzące do wskrzeszenia Rzeczypospolitej, ale ten krzyż i maszt wypowiadają prawdę, którą znali nasi dziadowie mówiąc o zmartwychwstaniu naszej Ojczyzny" – napisał Jarosław Kaczyński. (rzeszow.wyborcza.pl)

Podczas gdy marszałek Kuchciński z dumą odsłaniał pomnik i wyrażał nadzieję, że krzyż "będzie przypominał nam na wiele kilometrów na wschód, na wiele kilometrów na zachód, jakie jest nasze dziedzictwo", internauci w większości skrytykowali inicjatywę.

Bo lepiej wyrzucać pieniądze w błoto na krzyże niż naprawiać służbę zdrowia. Brawo! - pisze Dawid. (facebook.com/KuchcinskiMarek)

Tyle pieniędzy zmarnowane! Na cholerę komu krzyże i maszty? Chyba tylko klechom i durnym politykom - dodaje Daniel. (facebook.com/KuchcinskiMarek)

Popier****ło tych tumanów z PiSu, teraz Polska będzie krzyżami stała. Co za ciemnogród - komentuje Tomasz. (facebook.com/KuchcinskiMarek)

Te krzyże duszą rodaków, symbol katorgi, ponury i smutny symbolem przypalonej Polski, uduszonej krzyżami - dodaje Grażyna. (facebook.com/KuchcinskiMarek)

ZOBACZ TEŻ: Zbudują najwyższy krzyż w Polsce. Jezus ze Świebodzina pokonany 

Zagłosuj

Czy krzyż na tuligłowskiej górze był dobrym pomysłem?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze