Godlewskie do prokuratury za wideo. Nergal ostro komentuje aferę

Wojciech Kozicki
08.06.2018  14:31
Nergal Siostry Godlewskie nago teledysk mundial
Nergal Siostry Godlewskie nago teledysk mundial Fot: East News/TRICOLORS, Youtube.com/Siostry Godlewskie

Małgorzata i Esmeralda mają kłopoty. Darski powiedział, co myśli.

Siostry Godlewskie nagrały piosenkę i teledysk „Biało-czerwone 2018” na mundial 2018. Małgorzata i Esmeralda pojawiły się oczywiście nago, prezentując krocze, pośladki i gołe piersi. Zrobiła się z tego afera, a reżyser i producent Andrzej Saramonowicz stwierdził, że to profanacja polskich symboli narodowych. Zagroził, że sprawa trafi do prokuratury.

Godlewskie, Nergal, skandal

Głos w sprawie zabrał równie kontrowersyjny artysta, czyli Adam „Nergal” Darski z zespołu Behemoth. W mediach społecznościowych wspomniał o podwójnych standardach. Przypomniał, że polski rząd ścigał go za bluźnierstwa i znieważenie polskich symboli narodowych (trasa koncertowa „Rzeczpospolita Niewierna”). Teledysk Godlewskich nazwał „wizualną hipokryzją”. Wspomniał także o innej sprawie. Jaś Kapela został skazany za przeróbkę polskiego hymnu, która miała poruszać problem imigrantów w Polsce. 

Jeśli taka rozrywka ma widownię, to pier*olić to, nie mam z tym problemu. Przecież sam gram satanistyczny metal. Jednak gdzie są teraz Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i Ordo Luris? Stosują podwójne standardy: polityczne, społeczne i kulturalne. Nie mogę znieść oddychania tym samym powietrzem – napisał Nergal na swoim Instagramie.

Nergal znany jest m.in. z tego, że podarł Biblię na koncercie i śpiewał do Jezusa ukrzyżowanego na sztucznym penisie. Zapewne niejeden jego fan czeka, aż muzyk skomentuje kontrowersyjny wywiad Krzysztofa Krawczyka, który ostro skrytykował islam i obraził Mahometa.

Zagłosuj

Czy Nergal powinien nagrać płytę z siostrami Godlewskimi?

Liczba głosów:

Siostry Godlewskie - teledysk "Biało-czerwone 2018":

Przeczytaj więcej
Komentarze