Odsłaniasz zimą kostki? Może czekać cię bezpłodność

Wojciech Kozicki
23.02.2018  13:28
gołe kostki w zimie
gołe kostki w zimie Fot: Miguel Aguilar, PacificCoastNews/EAST NEWS

Witaj modo, żegnaj macierzyństwo.

Niejedna osoba ślepo podąża za trendami i mimo niskich temperatur ma gołe kostki. Może to mieć przykre konsekwencje. Jak podaje gazetawroclawska.pl, odsłanianie zimą tej części ciała grozi bezpłodnością.

Urszula Grata-Borkowska z Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ostrzega, aby zimą darować sobie bycie modnym. Jej zdaniem głębokie dekolty, spodnie z dziurami i gołe kostki to zagrożenie dla zdrowia.

Jestem lekarzem rodzinnym od kilkunastu lat i mamą trójki dzieci, w tym dwójki dorastających, więc obserwuję te trendy, które nie są zbyt fortunne. Jesteśmy przez to bardziej narażeni na infekcje wirusowe. W niebezpieczeństwie są nasze drogi oddechowe czy układ moczowy – powiedziała Grata-Borkowska. (gazetawroclawska.pl)

Zimą lepiej nie pokazywać za dużo ciała. Następuje wówczas wychłodzenie organizmu i obniżenie odporności. Może dojść nawet do zapalenia nerek.

faszyn from raszyn
faszyn from raszyn Fot: Facebook.com/faszyn from raszyn

"Śmieszne i głupie"

Lekarka powiedziała, że na baczności szczególnie powinny się mieć panie. Prezentowanie ciała na mrozie, to wręcz proszenie się o zapelenie układu rodnego, np. jajników. Przebiega ono bezobjawowo i po latach może okazać się, że z macierzyństwa nici.

Serwis magazyn.ceneo.pl również napisał o przykrych konsekwencjach gołych kostek z zimie. Stwierdził, że nie jest to seksowne, a po prostu... śmieszne i głupie. Internauci także krytykują niebezpieczną dla zdrowia modę.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy masz zimą gołe kostki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze