Trump grozi imigrantom. Pozwolił użyć „śmiercionośnej siły”

Wojciech Kozicki
23.11.2018  13:38
Donald Trump kontra imigranci na granicy USA-Meksyk
Donald Trump kontra imigranci na granicy USA-Meksyk Fot: Facebook.com/Entebbe JUICE Re-loaded

Prezydent Donald Trump wydał w czwartek pozwolenie, aby amerykańskie wojsko mogło użyć siły wobec imigrantów na południu kraju. Zagroził również, że granica USA-Meksyk na niektórych odcinkach jest częściowa zamknięta, a wkrótce może zostać zamknięta całkowicie.

Jak podaje bloomberg.com, Donald Trump pozwolił żołnierzon w razie konieczności użyć siły, ale zaznaczył, że nie chciałby, aby doszło do takiej sytuacji. Stwierdził też, że do granicy z Meksykiem zmierzają „niebezpieczni ludzie”. Jeśli sytuacja zacznie wymykać się spod kontroli, a komuś zacznie dziać się krzywda, wszystkie przejścia graniczne zostaną zamknięte.

ZOBACZ TEŻ: Nowe prawo w USA. Trump ma sposób na nielegalnych imigrantów?

Trump zaznaczył, że Meksyk boleśnie odczuje całkowite zamknięcie granicy. Nie będzie mógł m.in. sprzedawać samochodów do USA, co spowoduje ogromne straty dla gospodarki.

Nasze służby mają trudności, by wykonywać swoje obowiązki na granicy kraju z powodu pozwów sądowych. Ciężko pracują, by Ameryka była bezpieczniejszym krajem, a pozwy tego nie ułatwiają – napisał Donald Trump na Twitterze.

Karawana imigrantów

Prezydent USA wysłał wojsko na granicę z Meksykiem jako odpowiedź na karawanę kilku tysięcy imigrantów z Ameryki Środkowej. Zwrócił uwagę, że wśród nich mogą znajdować się terroryści z ISIS i handlarze narkotyków. Jako dowody podał chaos i przemoc szerzące się w meksykańskich miastach. Podejrzewa także, że karawana imigrantów jest finansowana przez Demokratów i lewicowe organizacje.

Tijuana przyjęła ich z otwartymi rękami. Teraz nie wiedzą, jak się ich pozbyć, bo dzieją się złe rzeczy. To są ludzie, do których powiesz słowo, a oni zaczynają bójkę. Nie chcę ich w naszym kraju – powiedział Donald Trump. (time.com)

Jego zdaniem to „inwazja”. Podpisał już rozporządzenie, które pozwala automatycznie odrzucać wnioski o azyl składane przez osoby nielegalnie przekraczające granicę.

ZOBACZ TEŻ: Hillary Clinton zostanie prezydentem USA? Nowe informacje

Donald Trump o imigrantach i Polsce:

Wojciech Cejrowski o karawanie imigrantów:

Przeczytaj więcej
Komentarze