Groza na safari. Matka przeszła się z dziećmi między gepardami [WIDEO]

Magdalena Kulej
14.05.2018  14:31
Groza na safari. Matka przeszła się z dziećmi między gepardami [WIDEO]
Groza na safari. Matka przeszła się z dziećmi między gepardami [WIDEO] Fot: youtube.com/FPE Humor

Zszokowani świadkowie próbowali ją powstrzymać.

To temat, który w Polsce był poruszany zaledwie kilka dni wcześniej. Po tym, jak na problem bezmyślnych rodziców zwróciło uwagę zoo w Poznaniu, fala krytyki spłynęła na matkę, której zachowanie w holenderskim parku safari mogło doprowadzić do tragedii.

Jak podaje bd.nl, francuscy turyści nie przejęli się zakazem opuszczania samochodu na terenie parku safari Beekse Bergen. Turyści postanowili wyjść z auta i zrobić zdjęcie gepardom.

Najwyraźniej jednak uznali, że nic im nie grozi, bo po chwili razem z małymi dziećmi szli już w kierunku zwierząt. Goście parku, którzy ze swojego samochodu filmowali całe zajście nie mogli uwierzyć własnym oczom.

O nie! Mój Boże! O Kur*a! – słychać na opublikowanym nagraniu, gdy drapieżniki rzucają się nagle za rodziną. Ta stara się odgonić gepardy i pospiesznie ucieka w kierunku samochodu.

ZOBACZ TAKŻE: Niebezpieczny skok na bungee. Dziecko nie miało zabezpieczeń 

Nieodpowiedzialni rodzice 

Sprawę opisały holenderskie media, a park Beekse Bergen wydał oświadczenie na Facebooku.

Park zapewnia, że goście są zawsze informowani, że wysiadanie z samochodu czy choćby otwieranie okien jest zabronione. Żałujemy, że te osoby zignorowały wszystkie wskazania – poinformowano.

Również świadkowie zdarzenia potwierdzili w rozmowie z mediami, że machali do Francuzów, próbując przekonać ich, by nie zbliżali się do gepardów. Ci jednak wszelkie protesty zignorowali. Tylko cudem nikomu nic się nie stało.

Zobacz nieodpowiedzialne zachowanie rodziców w parku safari:

Zagłosuj

Czy uważasz, że winę za incydent ponosi rodzina?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze