Awaria wyciągu narciarskiego. Maszyna „oszalała” [WIDEO]

Mateusz Patyk
16.03.2018  15:22
awaria wyciągu krzesełkowego w Gudauri
awaria wyciągu krzesełkowego w Gudauri Fot: youtube.com/Peter Knyshov

„Ludzie spadali z kanap”.

Fatalna usterka kolejki krzesełkowej w ośrodku narciarskim Gudauri (Gruzja). Wyciąg w pewnej chwili dramatycznie przyspieszył i zaczął wyrzucać w powietrze narciarzy. Maszyna zamiast jechać w górę, odwróciła swój bieg.

Według doniesień portalu „Georgia Today”, w wyniku incydentu rannych zostało 8 osób. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że niesprawny mechanizm przypominał „maszynę do mielenia mięsa”. Zdezorientowani turyści zaczęli wpadać na siebie, dochodziło do zderzeń kanap, część narciarzy zmuszona była do wyskakiwania z wiszących kilka metrów nad ziemią gondolek w trakcie jazdy.

Gudauri Gruzja awaria wyciągu narciarskiego
Gudauri Gruzja awaria wyciągu narciarskiego Fot: youtube.com/Peter Knyshov

ZOBACZ TEŻ: Ogromna tragedia w wesołym miasteczku. Atrakcja wyrzuciła ludzi w powietrze

Horror trwał kilkadziesiąt sekund

Najnowszymi informacjami w sprawie wypadku podzielił się z mediami sam minister zdrowia Gruzji, David Sergeenko. Uspokoił on opinię publiczną, że nikt nie zginął, ale dwie osoby mają poważne obrażenia. Wśród najciężej poszkodowanych jest będąca w ciąży obywatelka Szwecji.

Obecni na miejscu twierdzą, że zanim zatrzymano niesprawny wyciąg, minęły ok. 2 minuty. Służby ratownicze dotarły po mniej więcej 7-8 minutach. Gruzińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wszczęło dochodzenie w sprawie wypadku. Nadal nie wiadomo, co mogło doprowadzić do awarii. Konstrukcja przeszła kontrolę całkiem niedawno - pod koniec grudnia 2017 roku.

Zobacz dramatyczne nagranie z wypadku (wideo zawiera wulgaryzmy) :

Przeczytaj więcej
Komentarze