Gwałciciel z Rimini wyjdzie na wolność, bo jest... samotny? Szokujące fakty

Magdalena Kulej
14.05.2018  12:42
Gwałciciel z Rimini wyjdzie na wolność, bo jest... samotny? Szokujące fakty
Gwałciciel z Rimini wyjdzie na wolność, bo jest... samotny? Szokujące fakty Fot: East News

Obrońcy imigranta mają nowy pomysł na uwolnienie klienta.

Obrona Kongijczyka skazanego we Włoszech na 16 lat więzienia za brutalną napaść na dwóch polskich turystów, gwałt i inne napady domaga się jego uniewinnienia. Jak podkreślają adwokaci, Guerlin Butungu miał „trudne życie” i „czuł się samotny”.

20-letni Butungu kierował bandą 3 imigrantów z Maroka i Nigerii w wieku 15, 16 i 17 lat, którzy w nocy z 25 na 26 sierpnia na plaży we włoskim Rimini dopuścili się gwałtu na Polce. W pierwszej instancji Kongijczyk został skazany na 16 lat więzienia.

Gwałciciel z Rimini zostanie uniewinniony?

Jak podaje se.pl, z taką karą nie pogodzili się jednak jego obrońcy, którzy zamierzają walczyć o jego uniewinnienie.

Ich zdaniem sąd apelacyjny powinien wziąć pod uwagę okoliczności łagodzące, takie jak: niekaralność ich klienta, jego młody wiek, ciężkie doświadczenia, samotność, a także to, że wyraził skruchę za popełnione czyny i że nie przeszedł procesu integracji – poinformował „Super Express”. (se.pl)

Obrona utrzymuje, że Butungu miał „trudne życie”, a we Włoszech „czuł się samotny”. Dodaje też, że Kongijczyk w rzeczywistości mógł wcale nie dopuścić się gwałtu, a jedynie zostać wrobiony przez pozostałych napastników. Apelacja ma zostać rozpatrzona jesienią

Zagłosuj

Czy gwałciciel powinien być sądzony w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze