Znany sportowiec brutalnie pobił swoją dziewczynę. Nic mu nie zrobią [WIDEO]

Magdalena Kulej
15.03.2018  10:10
Danry Vásquez
Danry Vásquez Fot: youtube.com / KRIS 6 News

Spełnił warunki sądu.

Incydent zarejestrowany przez kamery monitoringu od 13 marca krąży w sieci, wzbudzając oburzenie internautów. Gwiazda baseballu - Danry Vásquez, pobił swoją partnerkę. Jak podaje kristv.com, pomimo niezbitych dowodów nie poniesie żadnych poważnych konsekwencji. Tak postanowił sąd.

Do skandalicznego aktu przemocy doszło prawdopodobnie 2 lub 3 sierpnia 2016 roku w miejscowości Corpus Christi w Teksasie. To tam 24-letni Vásquez reprezentował drużynę Hooks.

Na nagraniu widać, jak pochodzący z Wenezueli sportowiec schodzi po schodach ze swoją dziewczyną i brutalnie uderza ją w twarz. Dziewczyna traci równowagę i upada. Wydaje się, że chłopak próbuje jej pomóc, jednak nie potrafi powstrzymać agresji. Znów zaczyna uderzać i ciągnąć ja za włosy.

Danry Vasquez z dziewczyną w sierpniu 2016 roku.
Danry Vasquez z dziewczyną w sierpniu 2016 roku. Fot: twitter.com / @SuaveManage

Oczyszczony z zarzutów

Sportowiec został oskarżony o znęcanie się nad partnerką i trafił do aresztu. Nie spędził tam jednak wiele czasu. Po kilkunastu godzinach wpłacono kaucję, a na rozprawę czekał już w swoim domu.

Jedyną poniesioną karą miała być grzywna i terapia psychiatryczna. Mężczyzna poddał się karze, więc sąd w Teksasie oczyścił go z wszelkich zarzutów.

Na skandalu ucierpiała jednak jego sportowa kariera. Niedługo po aresztowaniu Vásquez został wydalony z Hooks. W ślady drużyny poszedł zespół Lancaster Barnstormers z Pensylwanii, gdzie Vásquez grał od początku 2018 roku.

Opublikowane niedawno nagranie z udziałem Vasqueza przedstawia akt przemocy domowej. Mając na uwadze charakter zdarzenia, Barnstormers podjął decyzję o zerwaniu współpracy z 24-latkiem. Nie chcemy być utożsamiani z takim zachowaniem – powiedział Ross Peeples, menadżer drużyny. (facebook.com / Lancaster Barnstormers)

Lokalne media zapewniają jednak, że Vásquez już wkrótce ma podpisać kontrakt z inną drużyną baseballową w stanie Pensylwania.

W sprawie jest też kilka niejasności. Niektóre media podają, że Vásquez i jego pochodząca z Meksyku partnerka byli zaręczeni. Miałby o tym świadczyć m.in. teledysk, w którym sportowiec prosi dziewczynę o rękę. Klip do piosenki "Cásate Conmigo" (pol. "Wyjdź za mnie") został jednak opublikowany w 2017, czyli rok po głośnym aresztowaniu. 

Zobacz nagranie z monitoringu, na którym bije dziewczynę:

Zagłosuj

Czy Vásquez powinien ponieść większą karę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze