Chciał zrobić selfie na torach. Jadący pociąg wybił mu to z głowy

Mateusz Patyk
24.01.2018  16:02
selfie na torach
selfie na torach Fot: @ThisIsButter / LiveLeak.com

Mężczyzna do ostatniej chwili zachował uśmiech na twarzy.

Do incydentu doszło na przejeździe kolejowym w okolicach miejscowości Hajdarabad w Indiach. Jak podaje lokalny portal ndtv.com, młody mężczyzna o imieniu Sziwa na udostępnionym w internecie wideo pozuje do selfie z jadącym pociągiem w tle. Szybko okazało się jednak, że Hindus stał za blisko torów.

Miłośnik ekstremalnych ujęć nic sobie nie robił z nawoływań świadków, którzy próbowali go ostrzec przed zbliżającym się składem. Zza kadru nagrania można nawet usłyszeć czyjś głoś, który prawdopodobnie oznacza polecenie „stój”. Chwilę później następuje zderzenie rozpędzonej maszyny z głową mężczyzny.

selfie na torach w Indiach
selfie na torach w Indiach Fot: @ThisIsButter / LiveLeak.com

Film jednak trwa dalej. Mimo rozmazanego obrazu dźwięk jest nadal wyraźny. Dzięki temu wiadomo, że do poszkodowanego dobiegli stojący niedaleko pracownicy służby ochrony kolei i starali się pomóc rannemu. Według zeznań przyjaciół, Sziwa źle ocenił prędkość i bliskość pociągu.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Lingampally z ciężkimi obrażeniami. Zgodnie z informacjami podanymi przez financialexpress.com, jego stan jest obecnie stabilny. Teraz ciążą na nim zarzuty przechodzenia w niedozwolonym miejscu przez tory kolejowe.

Indie muszą borykać się z narastającym problemem śmiertelnych wypadków spowodowanych przez lekkomyślne próby zrobienia „widowiskowego” selfie w niebezpiecznych miejscach. Według danych portalu ndtv.com, od marca 2014 do września 2016 roku 60 proc. wszystkich „selfie śmierci” odnotowano właśnie w tym kraju.

Zobacz szokujące wideo z incydentu [DRASTYCZNA TREŚĆ]:

Przeczytaj więcej
Komentarze