Hillary Clinton zostanie prezydentem USA? Nowe informacje

Wojciech Kozicki
15.11.2018  14:08
Hillary Clinton to następny prezydent USA? Rozważa start w wyborach prezydenckich
Hillary Clinton to następny prezydent USA? Rozważa start w wyborach prezydenckich Fot: Facebook.com/American Politricks

Hillary Clinton i prawdopodobny start w kolejnych wyborach prezydenckich. Donald Trump pokona ją po raz kolejny, czy Demokraci zdobędą Biały Dom w USA? Zapowiada się kolejna ostra kampania wyborcza.

Wybory prezydenckie w USA w 2020 roku zapowiadają się emocjonująco, a Donald Trump będzie miał trudne zadanie. Okazuje się, że Hillary Clinton prawdopodobnie będzie kandydować. Jak informuje newshub.co.nz, wspomniał o tym jej doradca Mark Penn.

Napisał na łamach „Wall Street Journal”, że Clinton ma „poczucie niespełnionej misji” i chce być pierwszą kobietą prezydentem w Białym Domu. Nie chciałaby przegrać i zakończyć w tak "upokarzający sposób" swojej kariery politycznej.

O ponownej kandydaturze Clinton mówi się od miesiąca. Dziennikarka Kara Swisher zapytała ją o to, czy zdecyduje się walczyć z Donaldem Trumpem. Odpowiedziała, że „chce być prezydentem”.

Na razie nie będę mówiła o konkretach, bo muszę zdobyć nominację swojej partii. Zamierzam jednak zrobić wszystko, by Demokraci przejęli Biały Dom w 2021 roku – powiedziała Clinton. (newshub.co.nz)

Kampania prezydencka w USA i afery

Trump nie spełnił swojej obietnicy wyborczej z 2016 roku. Gdy wybuchł skandal z wyciekiem maili z tajnymi danymi, zapewniał, że Hillary Clinton trafi do więzienia. Akcja „lock her up” nie przyniosła żadnych rezultatów. Żona Billa Clintona broniła się, oskarżając Trumpa o oszustwa podatkowe.

ZOBACZ TEŻ: Donald Trump wysyła wojsko przeciw imigrantom

Przeczytaj więcej
Komentarze