Geje i lesbijki na walentynki. Takiej reklamy w polskiej telewizji jeszcze nie było

Magdalena Barszczak
09.02.2018  15:09
Homoseksualiści w filmie Swarovskiego. To spot na walentynki
Homoseksualiści w filmie Swarovskiego. To spot na walentynki Fot: Youtube.com/Swarovski

Wideo pokazuje różne oblicza miłości.

Święto zakochanych jest nie tylko dla heteroseksualistów. Z takiego założenia wyszła firma Swarovski, która w walentynkowej reklamie pokazała gejów i lesbijki. Jak zauważa portal kobieta.gazeta.pl, to jedna z pierwszych reklam z udziałem homoseksualistów w polskiej telewizji.

Reklama jest utrzymana w kolorach różu. Jest dużo czułości i całusów. Przekaz liczącego 30 sekund wideo jest jasny - walentynki są dla wszystkich, niezależnie od koloru skóry i orientacji seksualnej.

Lesbijki w reklamie Swarovskiego na walentynki
Lesbijki w reklamie Swarovskiego na walentynki Fot: Youtube.com/Swarovski

W najnowszej kampanii austriackiej marki wystąpiła amerykańska modelka Karlie Kloss. Partneruje jej Hiszpan Andrés Velencoso. Inną bohaterką filmu jest popularna blogerka Chiara Ferragni, która czułości wymienia ze swoim narzeczonym – piosenkarzem Fedezem

W reklamie widzimy też czarnoskórych modeli i parę o azjatyckiej urodzie. Jednak to nie oni przykuli największą uwagę internautów. W wideo tulą się do siebie dwie dziewczyny. Świata poza sobą nie widzą też dwaj przystojniacy, tworzący związek w prawdziwym życiu - Kim Willecke i jego chłopak. 

reklama (2)

Internauci o gejach i lesbijkach w reklamie

Sieć podzieliła się na pół w ocenie najnowszej kampanii walentynkowej Swarovskiego. Jedni zachwalają tolerancję, inni są zniesmaczeni reklamą. Po raz kolejny na jaw wyszła też hipokryzja internautów.

Już dawno Amerykanie udowodnili, że homoseksualizm to choroba umysłu – pisał jeden z komentujących. (telewizjarepublika.pl)

Geje obrzydlistwo! Won z Polski... ale takie lesbijeczki to bym już pooglądał – dodał inny. (telewizjarepublika.pl)

Każdy ma jedno życie i niech je tak przeżyje, jak chce – oceniła Ewa. (kobieta.onet.pl)

Tolerancja w reklamie? A jednak da się – skomentował Sebastian.(Facebook.com/Swarovski)

Good job! Oby więcej marek szło tą drogą! W końcu homokonsumenci warci są, niebagatela, 6,6 mld zł rocznie – podsumował Grzegorz. (Facebook.com/miecznikowskigrzegorz)

Austriacka marka pokazała odmienność w sposób nienachalny i neutralny. Nie ma tu szukania kontrowersji na siłę. A wy co sądzicie na temat reklamy? Zagłosujcie w poniższej sondzie. 

Róż i tulące się pary. Reklama walentynkowa inna niż wszystkie:

Zagłosuj

Jak odbierasz reklamę Swarovskiego?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze