Makabryczny wpływ hot dogów na mózg. Wyniki badań

Wojciech Kozicki
21.07.2018  23:28
hot dog parówka ser kiełbasa bułka
hot dog parówka ser kiełbasa bułka Fot: Pixabay.com

Rodzice nie powinni ich jeść nawet przed seksem i poczęciem dziecka.

Hot dogi na stacjach benzynowych, w sklepach, w food truckach – kuszą was niska cena, smaki sosów i wielkie parówki? Okazuje się, jednak, że mogą mieć bardzo zły wpływ na zdrowie. Sara Sarasua i David A Savitz z University of North Carolina at Chapel Hill opublikowali na łamach „Cancer Causes and Control” przerażające wyniki badań.

Dzieci, które jadły hot dogi więcej niż 12 razy w miesięcu, dziewięć razy cześciej zapadały na białaczkę. Wystarczy jeden hot dog tygodniowo, a ryzyko guza mózgu i chłoniaka podwaja się.

Dieta w ciąży

Jedzenie hot dogów w ciąży też ma wpływ na zdrowie dziecka. Podwajają ryzyko guzów mózgu u dzieci. Bułki z parówką wpływają także na jakość nasienia. Ojcowie często jedzący hot dogi przed poczęciem poważnie narażają swoje dzieci.

Wszystko przez azotyny używane do konserwacji przetworzonego mięsa. Kiedy trafiają do przewodu pokarmowego, zachodzą tam niebezpieczne dla zdrowia reakcje.

Parówki w Polsce bywają szczególnie niebezpieczne. W 2018 roku na rynek trafiły skażone parówki z szynki Madej Wróbel. W sklepach wykryto także kiełbasę śląską (Zakłady Mięsne „OLEWNIK-BIS”) zakażoną listeriozą.

ZOBACZ TEŻ: Tak się produkuje parówki. Obrzydliwe WIDEO

Zagłosuj

Kupiłbyś wodę po parówkach?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze